Państwo w państwie

Polska, 2017 Magazyn "Państwo w Państwie" już od 5 lat jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, nepotyzmu w relacjach: państwo-przedsiębiorca, państwo-obywatel. Program walczy z powszechnym przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Dziennikarze magazynu ujawniają te patologie, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych. Program prowadzi Przemysław Talkowski. Emisja w Telewizji Polsat, Polsat News i Polsat News 2 o godzinie 19:30. W każdym odcinku "Państwa w Państwie" można poznać różne historie ludzi, którzy od lat prowadzą walkę z urzędniczymi nieprawidłowościami. Historie te osnute są wokół szczególnie jaskrawych przypadków samowoli, niekompetencji urzędniczej oraz nadużyć władzy prokuratorskiej i patologii w systemie sprawiedliwości - skutkiem których są bankructwa przedsiębiorstw, osobiste tragedie ludzi, utrata pracy przez pracowników, a także często dewastacja życia prywatnego całych rodzin. Program nagrodzony został m.in. Grand Press w kategorii publicystyka oraz wyróżnieniem Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej Wektory 2012. Program prowadzi Przemysław Talkowski - dziennikarz i prawnik znany z anteny kanału Polsat News i autorskiego magazynu "Nie daj się fiskusowi". Talkowski w programie "Państwo w Państwie" rozmawia w studiu z głównym bohaterem reportażu, członkami rodziny, ale także przedstawicielami urzędów, politykami, komentatorami i ekspertami. "Państwo w Państwie" nadawane jest na trzech antenach jednocześnie - w Telewizji POLSAT oraz w Polsat News i Polsat News 2., Polska 2024

Program publicystyczny, w którym zaprezentowane zostaną szczegółowo udokumentowane reportaże o przypadkach naruszenia prawa przez urzędników na niekorzyść przedsiębiorców.

 • Czas trwania: 22 minut, Gatunek: Program publicystyczny
 • Reżyseria: Grzegorz Gościniak
 • Prowadzący: Przemysław Talkowski

Państwo w państwie w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Przemysław Talkowski

Twórcy

 • Grzegorz Gościniak Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Program publicystyczny, w którym zaprezentowane zostaną szczegółowo udokumentowane reportaże o przypadkach naruszenia prawa przez urzędników na niekorzyść przedsiębiorców. Autorzy zaprezentują historie ludzi, którzy od lat prowadzą walkę z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy.

Jeden z najważniejszych programów interwencyjnych w Polsce, prowadzony przez Przemysława Talkowskiego. "Państwo w Państwie" piętnuje przypadki nadużywania prawa w relacjach: państwo-przedsiębiorca, państwo-obywatel. Dzięki działaniom programu m.in.: dokonano istotnych zmian w przepisach, uchylono wadliwe decyzje urzędników a dziesiątki spraw przeznaczono do ponownego rozpatrzenia. Za swoją pracę redakcja "Państwa w Państwie" była wielokrotnie nagradzana m.in. wyróżnieniem honorowym Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, główną nagrodą w Konkursie im. Władysława Grabskiego, a także "Złotą Wagą" Naczelnej Rady Adwokackiej czy nagrodą "Wolności słowa" i Grand Press 2012 w kategorii Publicystyka.

Komentarze

Skomentuj
 • Górał (gość)

  W d.07.10.2023 program w którym prokurator to imbecyl,idiota a ten expert Dziewulski stary komunistyczny sługus a Wy robicie z niego bożyszcze.Co i jak robił za komuny starsi wiedzą a młodym wciskacie głupoty.Niech przeprosi za to co robił. Redaktorze wstydu Ci brak,ale masz kasę zatem bzdury.Ja bym skurwysyna zastrzelił. .

  07.10.2023 14:06
 • Obywatel (gość)

  Redaktorze takich ekspertów jak Dziewulski sędziowie prokuratorzy to wsadzić sobie Pan w d...bronią bandytów w mundurach. Pan to zwykły lizus a nie redaktor, wstydż się Pan mówiąc takie andromy.Byli komuniści ekspertami?????

  29.09.2023 11:40
 • Obywatel (gość)

  Dziewulski,ekspert były milicjant,pacyfikował Szkołę Pożarnictwa w Łodzi.Komuch służył dawniej czerwonym teraz autorytet ekspert , niech się rzetelnie rozliczy z przeszłości.Wstyd,i takich gloryfikujecie ludzie,ludzie.

  05.09.2023 11:06
 • Podatnik (gość)

  A kiedy program o unikaniu opodatkowania przez Solorza?

  30.07.2023 21:39
 • Oksana (gość)

  Pomoc

  18.05.2023 01:40
 • Oksana (gość)

  Zabrali syna niewiem czemu jak matka⁸

  18.05.2023 01:39
 • otto (gość)

  W wczorajszym programie pokazano / Super Instytucję/ i jej /super działalność/ slynny Wymiar Sprawiediwośći - bandę głupców , idiotów i leniów. Policja czyta przepisy do przecinka i tak je stosuje. Sędziowie z lenistwa głupoty i chyba nieznajomośći prawa przyznają rację policji. Wszyscy odpowiadamy osobiście za własne błędy nawt lekarze a za pracowników z W Ś my wszscy czy to uczćiwe.

  27.03.2023 18:41
 • Zyga (gość)

  To jest Polska... kradną, kłamią i ładują wszystkich w D.... Ten wasz przedstawiciel, to pożal się Boże, nie potrafi się wypowiedzieć....Totalny brak kompetencji.

  05.03.2023 19:57
 • Edek (gość)

  To jest nie tylko chore, to patologia. Ubezpieczalnia wręcz wyłudza dla siebie to co powinna wypłacić

  05.03.2023 19:53
 • Polak (gość)

  PZU to najgorsza ubezpieczenia, która żeruje na klientach. Nigdy więcej PZU

  05.03.2023 19:52
 • Gosc (gość)

  I znowu sa opoznieni tylko gowniane reklamy to jest wazne zlodzieje od nas biara tyle pieniedzy za abonament i kasuja miliony za reklamy

  02.10.2022 19:35
 • Prokuratura (gość)

  Ten Skała to jakiś jabany debil bez szkoły kurwisko pierdoli tak jakby był po 3 klasach szkoły specjalnej z uposledzeniami. Ten mowi mu proste rozwiązanie sprawy a ten parówiarz Skała mowi że to nie są wystarczając dowody no chuj jebany udaje ze nie wie o co chodzi nosz kurwo ty jebany dzbanie reprezentujesz prokurature chuju otępiały. Frajer ubezpieczał ludzi i ich mordował a ty szmato nie widzisz spójności to juz jest szczyt debilizmu

  04.09.2022 20:25
 • Gosc (gość)

  Ktora godzina a programu nie ma tylko reklamy co 2 minuty pojebany poksat

  04.09.2022 19:34
 • Gosc (gość)

  Gdzie jest kurwa Panstwo w Panstwie te wasze seriale i inne pierdoly w dupe se wsadzcie co jest cos madrego i ciekawego to nie pokszujecie idioci za co my placimy oszusci!!!

  27.02.2022 19:51
 • Gość (gość)

  Co to za przekręt gdzie jest państwo w państwie

  27.02.2022 19:49
 • Gosc (gość)

  Gdzie jest Panstwo w Psnstwie jakies glupoty pokazujecie jak ma sie zaczac o 19.30 niech sie zacznie juz jest 19.40 tylko reklamy pieniadze kasujecie a ludzi w huja robicie

  27.02.2022 19:40
 • ed (gość)

  ktoś tu napisał że 90 procent policjantów, prokuratorów, sędziów to ptęcjalni przestępcy. Potweierdza to audycja z 6.02.2022.

  13.02.2022 10:33
 • Emeryt (gość)

  Sporo przeżyłem w tym naszym Państwem, i muszę stwierdzić że od czasu opowieści mojego taty 1936 dużo się nie zmieniło. Dzisiaj obejrzałem program pokrzywdzonego Pana Dąbrowskiego który chciał pomóc w ujęciu złodziei na wnuczka. W podobnej sytuacji znalazłem się kiedy na mój wniosek postanowieniem jednej prokuratury został zatrzymany mój pojazd a druga prokuratura za parę godzin zwalnia go z zatrzymania. Minęło parę lat i pytam gdzie to Państwo ? Panie Szymczyk, panie Ziobro, Panie Kaczyński ??? i co dale będziemy brnąć w tym gównie ?? a może dajcie sobie z tym spokój i oddajcie władze ale komu ??? PO ?? Merker ?? Beidenowi ?? myślę że PIS idzie dobrą drogą ale niech zrobi sobie porządek w swojej mafii, dyscyplinę w spółkach, u siebie itd. POLACY OCZEKUJĄ.

  04.04.2021 20:15
 • Gosc (gość)

  Trudno się niezgodzić z działaniem dzisiejszym wymiarem sprawie ilości, działaniem prokuratury. POLICJA to już przerosła samą siebie w ogólnej niewiedzy do czego służą i komu.

  14.03.2021 14:10
 • tom (gość)

  Progrm z 28.02.2021r. pokazuje czubek góry lodowej. W/g mojej oceny 99% policji,prokuratury, sędziów to ptęcjalni przestępcy.

  01.03.2021 15:10
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 5.8 Głosów: 4

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×