Paszporty Polityki 2021

Paszporty Polityki 2021, Polska 2022

Po raz 29. wręczone zostaną najbardziej prestiżowe nagrody w świecie polskiej kultury. Tygodnik "Polityka" wyłoni laureatów wśród młodych twórców w kilku kategoriach. Galę poprowadzą Grażyna Torbicka i Jerzy Baczyński.

  • Gatunek: Relacja

Paszporty Polityki 2021 w telewizji

ZwińRozwiń
  • HIT Dnia

    Wtorek 18.01.2022 20:15

    TVN

  • Wtorek 18.01.2022 20:15

    iTVN

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Po raz 29. wręczone zostaną najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody w świecie polskiej kultury. Tygodnik "Polityka" wyłoni laureatów wśród młodych twórców w kategoriach: film, teatr, literatura, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna oraz kultura cyfrowa. Zostanie także przyznana specjalna nagroda dla Kreatora Kultury. W związku pandemią wszyscy nominowani dostaną nagrody finansowe. Uroczystość poprowadzą Grażyna Torbicka i Jerzy Baczyński.

18 stycznia 2022 r. po raz 29. wręczone zostaną Paszporty POLITYKI - jedne z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród w świecie kultury w Polsce, przyznawane przez tygodnik POLITYKA młodym twórcom i artystom za wybitne osiągnięcia. Laureaci nagradzani są w kategoriach: film, teatr, literatura, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna oraz kultura cyfrowa. Od 2002 r. przyznawana jest także nagroda specjalna dla Kreatora Kultury. To wyróżnienie otrzymują osoby lub instytucje, które w sposób szczególny i niestandardowy przyczyniają się do krzewienia polskiej kultury w kraju i na świecie. Od roku 2020 redakcja POLITYKI przyznaje także nagrodę specjalną Kultura Zdalna za przenoszenie z sukcesem kultury do przestrzeni wirtualnej. Za nami kolejny rok pod znakiem pandemii w polskiej kulturze. Dlatego po raz drugi w historii Paszportów POLITYKI nie tylko zwycięzcy, ale i wszyscy nominowani otrzymają nagrody finansowe. Laureatów poznamy 18 stycznia 2022 r. podczas Gali wręczenia Paszportów POLITYKI, transmitowanej w telewizji TVN o godz. 20:15. Uroczystość poprowadzą Grażyna Torbicka i Jerzy Baczyński. Transmisję wydarzenia będzie można zobaczyć również na facebook.com/TygodnikPolityka, facebook.com/paszportypolityki i kanale YouTube POLITYKI.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×