Polacy w świecie

Sydney, Polska 2015

Szacuje się, że na emigracji w Europie Zachodniej przebywa ponad 1,5 miliona Polaków. Tomasz Florkiewicz uda się do europejskich stolic, by sprawdzić, jak żyją polscy emigranci.

 • Gatunek: Rozrywka
 • Reżyseria: Marcin Stelmaszyński

Polacy w świecie w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Marcin Stelmaszyński Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Widzowie zobaczą, jak radzą sobie Polacy, którzy zdecydowali się wyjechać z kraju. 220 lat temu Sydney było osadą skazańców. Teraz jest potężną, nowoczesną metropolią, do której przybyło dziesiątki tysięcy Polaków. Są oni skazani na Antypody, podróż do Polski jest długa i kosztowna, ale wybrali oni to miejsce z własnej woli. Autorzy przedstawiają Irka, ratownika z jednej najsłynniejszych plaż na świecie Bondi Beach, i Olę, menedżerkę w jednej z największych firm telekomunikacyjnych w Australii. Oboje przybyli tu za miłością.

Szacuje się, że na emigracji w Europie Zachodniej przebywa ponad 1,5 miliona Polaków. Co skłoniło ich do wyjazdu z kraju? Jak sobie radzą za granicą, z obcym językiem, inną kulturą? Za co lubią swoje nowe miejsce zamieszkania i czy będą chcieli wrócić do Polski? Odpowiedzi na te i inne pytania poszuka Tomasz Florkiewicz, który uda się do europejskich stolic, by sprawdzić, jak żyją polscy emigranci. W każdym odcinku nasi rodacy zza granicy oprowadzą Tomka po swoim mieście i pokażą najbardziej fascynujące miejsca. Opowiedzą z czego znana jest miejscowa kuchnia oraz czy różnice kulturowe to bariery nie do pokonania. Pokażą gdzie mieszkają, opowiedzą czy udało im się znaleźć wymarzoną pracę i jak spędzają wolny czas. W obiektywie kamery znajdą się miasta: Londyn, Madryt, Oslo i Rzym.

Komentarze

Skomentuj
 • BANKI (gość)

  zarabiacie 2tys za granica a mozecie dwa razy wiecej w POLSCE

  19.09.2019 22:10
 • Krystyna (gość)

  Mieszkamy we Francji Chetnie pidzielimy sie milymi wspomnieniami

  20.01.2019 14:56
 • Józef korzeniewski pimpong64@wp.pl (gość)

  Lubie Wasz program .Aktualnie moje dzieciie mieszkają za granicą. Córka żyję w Texa może była ńy szansa coś interesującego nagraćnotatki zena tel. 501986601.pozdrawiam

  05.01.2019 23:22
 • Darek (gość)

  Zapraszam dö östersund szwecja zimno ale ładnie ciekawie

  14.04.2018 22:51
 • Michalina Messina (gość)

  proponuję podejrzeć kanał na youtu,be : Hiszpania 360 np . https://youtu.be/_Nb_Mz10Klc facet mieszka w Hiszpanii jest doktorantem na Uniwersytecie chyba w Saragossie. Ma olbrzymią wiedzę na temat Hiszpanii życia, jedzenia, mieszkania. W czasie mojego ostatniego pobytu w Hiszpanii był naszym przewodnikiem jeszcze takiej wycieczki nie przeżyłam. Może zróbcie z nim filmik? Jego polski e-mail hubi9@wp.pl

  03.12.2017 13:32
 • Gabriel Kempka (gość)

  radiowebeurobrasil.com 24 horas de musica da Polônia! Polska muzyka!

  22.10.2017 17:53

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×