SuperLudzie

Bartek Ostałowski, Adrianna Zawadzińska, Polska 2024

Bohaterem odcinka jest Bartek Ostałowski. Od dziecka pasjonował się on motoryzacją, a obecnie stała się ona jego sposobem na życie. W drugiej części odcinka relacja z konkursu Miss Świata na Wózku 2017 z udziałem Adrianny Zawadzińskiej.

 • Czas trwania: 22 minut, Gatunek: Magazyn dla niepełnosprawnych
 • Prowadzący: Maciej Dowbor

SuperLudzie w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

 • Maciej Dowbor

Opis programu

ZwińRozwiń

Bohaterem odcinka jest Bartek Ostałowski. Od dziecka pasjonował się on motoryzacją, a obecnie stała się ona jego sposobem na życie. Bartek jest posiadaczem międzynarodowej licencji FIA i trenuje drift, a nie ma rąk. W drugiej części odcinka relacja z konkursu Miss Świata na Wózku 2017. W wyborach wzięły udział 24 kobiety z całego świata. Jedną z kandydatek do korony miss była reprezentantka Polski Adrianna Zawadzińska, bohaterka poprzedniego odcinka programu.

Siódmy odcinek programu "SuperLudzie" rozpoczniemy historią niezwykłego człowieka, Bartka Ostałowskiego. Od dziecka pasjonował się motoryzacją, a obecnie stała się ona jego sposobem na życie. Bartek jest posiadaczem międzynarodowej licencji FIA i trenuje drift. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że w wieku 19 lat, wskutek wypadku komunikacyjnego, stracił obie ręce i dziś jest jedynym na świecie kierowcą sportowym, który prowadzi samochód… stopami. Ale to nie jedyna z jego pasji, ponieważ poza driftem, Bartek zajmuje się także malarstwem i tworzy, również przy pomocy stóp, przepiękne obrazy. W drugiej części odcinka pokażemy relację z konkursu Miss Świata na Wózku 2017. W wyborach wzięły udział 24 kobiety z całego świata. Jedną z kandydatek do korony miss była reprezentantka Polski, Adrianna Zawadzińska, bohaterka poprzedniego odcinka programu. Wybory Miss Świata na Wózku to coś więcej niż tylko konkurs piękności. To także jedyna w swoim rodzaju okazja do integracji środowiska osób niepełnosprawnych z całego świata i niezwykle istotny krok na drodze do zmiany postrzegania takich osób w społeczeństwie. Uczestniczki tego wyjątkowego konkursu pokazują, że wózek nie musi stanowić żadnej bariery, a każda kobieta ma prawo, aby spełniać swoje marzenia.

Komentarze

Skomentuj
 • Daniel D Olsztyn (gość)

  Witam jestem osobą pełno sprawna w moim życiu pojawiła się osoba niepełnosprawna jest osoba niewidząca dostała od fundacji pieska przewodnika. Jej wspaniałość polega na charyzmie harakterny i sposobie bycia sobą ale to nie o tym chciałem napisać . Ma na imię Katarzyna z Olsztyna została zarażona strzelectwem sportowym z broni pneumatycznej w dość krótkim czasie zaczęła zdobywać główne nagrody w sporcie . Jest wielokrotna mistrzynią Polski i nie tylko . Jestem pod wielkim wrażeniem że osoba niewidząca strzela do tarczy a do tego rywalizuje i wygrywa większość imprez sportowych . A ciągle jej mało wrażeń od zawsze uwielbia też jazdę na rowerze wymarzyła sobie że i w tej dyscyplinie chce być najlepszym sportowcem jazda w tandemie jest nie lada wyzwaniem jak dla mnie laika zawsze będę jej dopingował pozdrawiam Daniel D Olsztyn

  13.03.2022 07:22
 • świetny program (gość)

  Będąc osobą niepełnosprawną docenia się takie audycje. Bohaterka pierwszego odcinka Iwona Cichosz jest bardzo inspirującą osobą. Ludzie Głusi nie postrzegają siebie jako niepełnosprawnych, ale z prawno-medycznego punktu widzenia jest to chyba jakiś rodzaj niepełnosprawności. I dlatego dobrze, że Iwona została jedną z bohaterek tego programu. Fajnie też, że emitowane obecnie powtórki wcześniejszych odcinków są jak mi się wydaje rozbudowane o nieemitowane wcześniej fragmenty przygotowanego materiału.

  21.09.2018 13:51

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×