Wielki test o Jagiellonach

Wielki test o Jagiellonach, Polska 2019

W 2019 roku minęło 450 lat od podpisania Unii Lubelskiej, dzięki której powstała Rzeczpospolita Obojga Narodów. W programie, oprócz pytań testowych, pojawią się niespodziewani goście i inscenizacje.

  • Czas trwania: 74 minut, Gatunek: Quiz
  • Prowadzący: Anna Popek, Przemysław Babiarz

Wielki test o Jagiellonach w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

  • Anna Popek
  • Przemysław Babiarz

Twórcy

  • Konrad Smuga Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

W 2019 roku minęło 450 lat od podpisania Unii Lubelskiej, dzięki której powstało wspólne państwo Polaków i Litwinów. Rzeczpospolita Obojga Narodów funkcjonowała oficjalnie przez ponad 2 wieki. Wszystko zaczęło się dużo wcześniej, gdy litewski książę Jagiełło poślubił Jadwigę i w 1386 roku został koronowany, czym zapoczątkował rządy Jagiellonów. W programie, oprócz wielu pytań sprawdzających wiedzę, pojawią się ciekawostki i niespodziewani goście. Nie zabraknie także inscenizacji. Test poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz.

W tym roku minęło 450 lat od podpisania Unii Lubelskiej, dzięki której powstało wspólne państwo Polaków i Litwinów. Rzeczpospolita Obojga Narodów funkcjonowała oficjalnie przez ponad dwa wieki, ale wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej od unii personalnej, gdy litewski książę Jagiełło poślubił królową polską Jadwigę i przyjmując w 1386 roku polską koronę zapoczątkował rządy Jagiellonów. Co dziś wiemy i pamiętamy o dynastii, pod której rządami Rzeczpospolita przeżywała złoty wiek w gospodarce, nauce i kulturze będąc też jednym z największych mocarstw świata? Sprawdzimy to w Wielkim Teście o Jagiellonach. W telewizyjnym studiu nie zabraknie dworskich ciekawostek, niespodziewanych gości i zaskakujących inscenizacji - zaproszenie przyjęli już m.in. królowie Władysław Jagiełło i Zygmunt August, a jednym z ekspertów piszących pytania został nadworny błazen Stańczyk. Test o Jagiellonach poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski. W studiu TVP na pytania będą odpowiadali w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze, a widzowie mogą rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×