Wiem, co jem i wiem, co kupuję

Co nas tuczy / Buty na obcasie, Polska 2017

Tym razem fastfoody, że tak je kochamy, czyli pizza, hamburger, frytki i hot dogi. A w "Wiem co kupuję" porady jak kupować baterie.

• Czas trwania: 45 minut, Gatunek: Magazyn poradnikowy
  • Prowadzący: Katarzyna Bosacka

Wiem, co jem i wiem, co kupuję w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Prowadzący

• Katarzyna Bosacka

Opis programu

ZwińRozwiń

Przemysł spożywczy to ogromna machina, która rozwija się i ewoluuje nie zawsze zgodnie z etycznymi normami biznesu. Do tego dochodzi rządzący się swoimi prawami marketing, którego slogany reklamowe często mijają się z prawdą. Rzesze osób nie są świadome tego, jak się odżywiają, co więcej - oddają wodze swej świadomości innym, producentom i sprzedawcom.

Wasze zakupy dostały skierowanie na prześwietlenie do Kasi Bosackiej! W dziesiątym sezonie "Wiem, co jem i wiem, co kupuję" zbada sklepowe produkty i postawi diagnozę. Zajrzy do koszyków i wczyta się w etykiety. Zaczniemy od grupy podwyższonego ryzyka, czyli słonych i słodkich przekąsek. Ich wyniki są niepokojące. W pozornie zdrowym batonie musli Kasia znalazła niezdrowe tłuszcze i aż 5 rodzajów cukru! Jakie wyniki będą miały kupne sosy? Czy Bosacka wystawi zaświadczenie żywności w proszku pełnej chemii? Co z garmażerką naładowaną konserwantami? Czy tłuszcz, który jemy w produktach przetworzonych, przejdzie badania profilaktyczne? Czy artykuły dla dzieci zostaną skierowanie na talerz czy do śmieci? A może konieczny będzie zastrzyk witamin? Tylko czy to, co Kasia znajdzie w preparatach witaminowych z supermarketu, posłuży zdrowiu, czy raczej wywoła alergię? W poszukiwaniu metali ciężkich Bosacka przeskanuje nawet szminkę! Dowiecie się, co - poza ołowiem - zjada wyszminkowana kobieta. Kasia oceni też siły witalne baterii i zmierzy temperaturę opiekaczom. Analizie poddane zostaną płyny do kąpieli i środki czyszczące. Które z nich nadadzą łazience błysk, a które jedynie wyczyszczą portfel? Będzie też o obcasach - Bosacka sprawdzi, które z nich są najzdrowsze dla stóp. Nie ma zmiłuj - Katarzyna Bosacka wie, co je i co kupuje. Co takiego mają w sobie fast foody, że tak je kochamy? Pizza, hamburger, frytki i hot dogi prosto ze sklepowej lodówki coraz częściej lądują na stołach zapracowanych Polaków. Bo szybko, łatwo, treściwie, a czasami nawet smacznie. W dzisiejszym odcinku "Wiem co jem" Kasia rozprawi się ze sklepowymi wersjami fast foodu. Sprawdzi, ile i jakiego sera użyto do pizzy i weźmie pod lupę wszystkie zdrowe i niezdrowe dodatki. A w wyborze idealnej pizzy sklepowej pomogą jej finaliści programu "Master Chef". Kasia spróbuje też znaleźć dobre mięso do hamburgera i dowie się dlaczego wszystkie hamburgerowe gotowce więcej mają wspólnego z kurą niż z wołem. Odkryje prawdę o bułkach do hamburgerów i hot dogów. I pokaże jak przygotować sobie zdrowy fast food w domu. A w "Wiem co kupuję" zobaczymy jak nie stracić energii kupując baterie. Są w domu każdego Polaka, w pilotach, zabawkach, budzikach. Ale czy wiemy jakie wybrać i do czego będą pasowały? Specjalnie dla Was sprawdzimy, czy reklamy nas nie oszukują i czy drogie, markowe baterie faktycznie będą działać 7x dłużej niż te zwykłe. Dowiemy się, czym różnią się te jednorazowe od akumulatorków i ile warto wydać na ładowarkę. Przetestujemy też baterie do aparatów fotograficznych, aby mieć pewność że nie padną w najmniej oczekiwanym momencie. Musicie to zobaczyć!

Komentarze

Skomentuj
  • Nieznany (gość)

Ty swojska kobieto?! Weź ty się schowaj z tej tele kamery bo cię skrócą jak kurczaka .za pier...głopot .

31.08.2023 16:50
  • Wiem co jem i wiem co kupuję (gość)

Katarzyna Bosacka wraca do wiem co jem i wiem co kupuję

25.01.2020 17:32

Dodaj komentarz

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.