TVP 2TVP 2 - program tv

Program Drugi Telewizji Polskiej to ogólnotematyczna publiczna stacja telewizyjna, od 1 czerwca 2012 r. nadawana także w High Definition (HD). Została utworzona 2 października 1970 r. Początkowo stanowiła jedynie uzupełnienie oferty TVP1. Od początku kanał skupiał się na prezentowaniu programów kulturalno-rozrywkowych, w mniejszym stopniu publicystycznych. Stałą pozycją w programie TVP2 jest jednak program informacyjny Dziennik Telewizyjny, który dopiero później zastąpiła Panorama Dnia, obecnie pod nazwą Panorama. W 1974 roku narodził się w Dwójce największy hit polskiej telewizji – Studio 2, ale niemal natychmiast został przeniesiony do TVP1.

W Dwójce można obejrzeć premierowe dokumenty, filmy fabularne, hitowe seriale (w tym najpopularniejszy od lat polski serial "M jak miłość) i programy kulturalne. Mimo programowej różnorodności w ostatnich latach wyraźnie dominuje rozrywka, głównie programy kabaretowe i muzyczne talent show. Od 2002 r. flagowym programem stacji stał się poranny magazyn o charakterze poradnikowym, „Pytanie na śniadanie”.

TVP2 oferuje również szeroką ofertę sportową - pokazywane są np. mecze reprezentacji Polski w piłce ręcznej, Mistrzostwa świata i Europy w lekkiej atletyce oraz relacje z igrzysk olimpijskich. W ramówce nie brakuje też pozycji emitowanych z teletekstem dla niesłyszących.

Lista stacji

#

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

R

S

T

U

V

W

Z

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×