Ranczo

Ranczo, Polska 2021

Serial o perypetiach młodej Amerykanki o polskich korzeniach, która na skutek splotu różnych okoliczności życiowych osiedla się w małej, podlaskiej wsi Wilkowyje. Pojawienie się na prowincji energicznej kobiety o szerokich horyzontach zmienia życie jej mieszkańców.

 • Gatunek: Serial komediowy
 • Reżyseria: Wojciech Adamczyk

10

Ocena redakcji

Przezabawny serial komediowy z gwiazdorską obsadą, bijący rekordy popularności wśród polskich widzów w każdym wieku. Popisowa, podwójna rola Cezarego Żaka, któremu znów partneruje Artur Barciś to kreacja, jakiej nie powstydziliby się najlepsi aktorzy Hollywoodu. Zmiany w mentalności polskiej prowincji na przestrzeni lat, przedstawiono w genialny sposób. Polityczna droga na szczyty Wójta, niczym kariera Nikodema Dyzmy, jako pastisz polskiej polityki idealnie trafia w nastroje widzów, a losy sympatycznej Amerykanki polskiego pochodzenia, Lucy Wilskiej chwytają za serce miliony Polaków. Pozycja obowiązkowa dla fanów polskiej komedii.

Multimedia

Obsada

 • Ilona Ostrowska jako Lucy
 • Cezary Żak jako senator/biskup
 • Paweł Królikowski jako Jakub Kusy
 • Marta Lipińska jako Czerepach
 • Franciszek Pieczka jako Kinga
 • Artur Barciś jako Witebski
 • Lidia Sadowa jako Francesca

Twórcy

 • Marek Król Montaż
 • Robert Brutter Scenariusz
 • Krzesimir Dębski Muzyka
 • Radzimir Dębski Muzyka
 • Janusz Sosnowski Scenografia
 • Włodzimierz Głodek Zdjęcia
 • Wojciech Adamczyk Reżyseria
 • Paweł Mantorski Producent

Opis programu

"Ranczo" to serial komediowy o tematyce obyczajowej. Opowiada o perypetiach młodej Amerykanki, która na skutek splotu różnych okoliczności życiowych osiedla się w małej, podlaskiej wsi Wilkowyje. Zderzenie dwóch skrajnie różnych mentalności: wielkomiejsko-amerykańskiej z wiejską, charakterystyczną dla Polski B, przynosi dość nieoczekiwane owoce i wywiera wpływ na obie strony.

W rolach głównych występują m.in. Ilona Ostrowska, Cezary Żak, Paweł Królikowski, Marta Lipińska, Franciszek Pieczka, Artur Barciś, Emilia Komarnicka, Jeff Butcher, Magdalena Waligórska i Anna Iberszer.

W 9. serii "Rancza" ksiądz pod czujnym okiem Michałowej szykuje się do pracy w kurii. Oboje w nerwach – ksiądz przeżywa, czy podoła nowym obowiązkom, a Michałowa, czy dobrze się ubrał. W dworku jeszcze goręcej – z wyjątkiem Lucy i Kusego, wszyscy się kłócą. Zazdrosna Monika wypomina Jerry'emu, że zanadto interesuje się innymi kobietami; Kinga wydziera się na Pawła, że w ogóle jej nie rozumie. Posterunkowy Stasiek wybiera się na studia do Szczytna i umiera ze strachu przed czekającym go egzaminem sprawnościowym. Równie nerwowo jest w domu senatora Kozioła – Halinka mdleje na myśl o czekającym ją zaprzysiężeniu i pracy posłanki. Podobnie Lodzia. Obie najchętniej cofnęłyby czas. Kierownictwo Polskiej Partii Uczciwości urządza świeżo upieczonym posłom bardzo pouczające szkolenie.

Recenzje

 • Wilkowyje jako idylliczna prowincja na końcu świata oglądana oczami przybysza z miasta nawiązuje wyraźnie do „Przystanku Alaska”, tyle że zamiast alaskańskich mrozów panuje tu klimat z „Samych swoich”.

  10/10

 • Przezabawny serial komediowy z gwiazdorską obsadą, bijący rekordy popularności wśród polskich widzów w każdym wieku. Popisowa, podwójna rola Cezarego Żaka, któremu znów partneruje Artur Barciś to kreacja, jakiej nie powstydziliby się najlepsi aktorzy Hollywoodu. Zmiany w mentalności polskiej prowincji na przestrzeni lat, przedstawiono w genialny sposób. Polityczna droga na szczyty Wójta, niczym kariera Nikodema Dyzmy, jako pastisz polskiej polityki idealnie trafia w nastroje widzów, a losy sympatycznej Amerykanki polskiego pochodzenia, Lucy Wilskiej chwytają za serce miliony Polaków. Pozycja obowiązkowa dla fanów polskiej komedii.

  10/10

Komentarze

Skomentuj
 • Kacza dupa (gość)

  Nie mogę się doczekać ponieważ jestem fanką Rancza kochaaam tylko nwm czy to już leci w TV 📺 Papatki pozdrawiammmmmmmm😘😘😘 oglądam cały czas te same odcinki chyba już z 10 razy to oglądnełam tylko zastanawia mnie to czemu nie pomyśleli o tym wcześniej? Lolz dobra paaa 😘😘😘😘😘

  18.07.2021 21:19
 • Krzysztof Nykiel (gość)

  Inga (Judyta Chrzanowska), Kasia (Zuzanna Kaczorowska), Artur (Oliwier Kaliński), Piotr (Artur Modelewski) i Jan (Józef Kaczorowski)

  12.04.2021 16:04
 • Honoratta (gość)

  Super serialik

  04.10.2018 04:35
 • Ranczo to mój ulubiony serial komediowy zaraz po Miodowych Latach. (gość)

  Ranczo pokazało, że potrafimy zrobić świetny serial z przesłaniem, pomysłem, a przy tym taki, który bawi do łez. I ma naprawdę wielką klasę. A obsada tego serialu to jednym słowem mistrzostwo. Cezary Żak, który genialnie gra podwójną rolę(wójt/ksiądz), który nie tylko pokazuje swój kunszt aktorski, ale także ogromny talent komediowy, on i Artur Barciś mnie najbardziej śmieszą, tworzą legendarny duet, tak samo jak w Miodowych Latach tak w Ranczu grają oscarowo. Postać Pawła Kozioła i Czerepacha to majstersztyk tego serialu. Tak jak w Miodowych Latach Karol Krawczyk i Tadeusz Norek bawią do łez, tak w Ranczu Duet Kozioł-Czerepach bardzo bawi. Pierwsze cztery sezony najlepsze, a szczególnie sezon 1, który moim zdaniem jest najlepszym sezonem ze wszystkich. To był najlepszy okres tego serialu. Sezon 1 miał w sobie świetny klimat. Sezony: 2, 3 i 4 też na wysokim poziomie. Sezony(5-10) są dużo gorsze od oryginału rozpisanego na cztery sezony, ale mimo wszystko oglądało się je przyjemnie i było lepsze od 90% szmir puszczanych w telewizji. Sezony te broniły się ławeczką i wątkiem kariery politycznej Kozioła i Czerepacha. Uwielbiam, oglądam codziennie ten serial, nigdy mi się nie znudzi, tak samo jak Miodowe Lata. Ranczo to serial, który przez wiele sezonów potrafi wywołać śmiech, jednocześnie nie obrażając widza.

  04.07.2017 15:59
 • Miquel (gość)

  Rancho, to najlepszy serial z tych ktore powstaly w Polsce. Bardzo dobra gra aktorow, moze z wyjatkiem scen rozpaczy Moniki za Jerrym. Niezwykle trafne polityczne rozgrywki i przewidywania. Nawet "Mamroty" wyszly niezle, choc az trudno uwierzyc ze tacy ludzie istnieja. Brawo Panie rezyszerze, czekamy na dalsze odcinki.

  25.04.2017 08:02
 • Jerzy: Wasz ulubiony sezon Rancza? (gość)

  Bo moim ulubionym sezonem serialu ranczo jest sezon 1 tam wójt gonił siekierą tego polonistę i wtedy ksiądz wyszedł z krzyżem.A ostatni odcinek też 1 sezonu wójt gonił z siekierą Pana Czerepacha to było cool! Uważam, że sezon 1 jest najlepszym sezonem ze wszystkich. Ma wspaniały, wiejski klimat i ma bardzo dużo świetnego humoru. Tych śmiesznych sytuacji było w każdym odcinku, jest ich tak strasznie dużo w tym 1 sezonie, że trudno wymienić, czy to jak Hadziuk i Solejuk porwali Amerykankę i dzwonili do ambasady,czy jak (wspomniana wcześniej gonitwa wójta siekierą), czy choćby jak wójt latał taki ciepło ubrany po dworku, żeby go psy pogryzły i potem Stasiek i Kusy to widzą, albo jak wójt chciał się pozbyć amerykanki i głośniki założył z Więcławskim, gdzie były odgłosy duchów. Tych zabawnych sytuacji i dialogów w tym 1 sezonie jest naprawdę bardzo wiele (dosłownie w każdym odcinku), więc wypisanie tych wszystkich jest trudno. To był najlepszy okres tego serialu. Sezon 1 miał w sobie świetny klimat. Sezony: 2, 3 i 4 też na wysokim poziomie. Lecz 5 i 6 sezon są odrobinę słabszymi sezonami od pierwszych czterech sezonów, Natomiast 7 i 8 sezon jak dla mnie super. 9 sezon jest irytujący, oczywiście wątek kariery politycznej Kozioła i Czerepacha( jak zawsze świetny), ale inne wątki w tym sezonie były naciągane, jak na przykład ta wygrana Solejuków, lecz 10 sezon bardzo fajny był i dobry (pierwszy raz zima w Wilkowyjach). Bardzo ładnie zakończyli tą całą historię. Pożegnanie ławeczki- bardzo wzruszające.

  Na koniec dodam, że Ranczo obok Miodowych Lat jest moim ulubionym serialem komediowym.

  27.03.2017 17:45
 • Szymek (gość)

  Kusy ma na imię Jakub :)

  26.03.2017 13:21
 • wiejski_głupek (gość)

  Do redakcji: Wydaje mi się, że Kusy ma na imię Rafał.

  15.06.2016 17:54
 • RANCZO (gość)

  RANCZO TO BARDZO FAJNY FILM 1 ODCINEK BYŁ BARDZO FILM

  09.02.2016 12:44
 • Lotka (gość)

  Słaby ten sezon. Najdziwniejsze jest tak nagłe wyalinowanie Kozioła i Czerepacha z życia społeczności w Wilkowyjach. Przecież tam mieszkają. Wybory wójta, lokalne sprawy nic tych dwóch nie dotyczą. (Za wyjątkiem jednej rady Czerepacha dla Krysi). Żony nagle przestały im przynosić plotki z gminy. Nagle wszyscy stali się jakby oddzielni. W dużym stopniu zanikła wspólnota wilkowyjska. Może to dobrze, że serial się kończy. Ileż można wymyślać zdarzeń, które mogą mieć miejsce w takiej gminie?! Dziękujemy z ate lata z Ranczem!

  01.06.2015 04:47
 • Wilkowyje. (gość)

  Ten Miszczu sam jest pomyleńcem !!!. Bo Duda od teraz jest prezydentem polski.

  30.05.2015 21:29
 • 7 czerwca 2015 roku finał sezonu 9 ranczo 117ost... (gość)

  wiosną 2016 roku kolejne nowe 13 odcinki 10 serii w TVP 1

  21.05.2015 13:53
 • ranczo odcinek 115 premiera odcinka 11 sezon 9 (gość)

  24 maja 2015 roku o 21:55 nowość ostatni odcinek 7 czerwca 2015 roku

  21.05.2015 13:52
 • MISZCZU (gość)

  Wam się coś pomyliło, Duda nie startuje na prezydenta tylko na wójta gminy Wilkowyje.

  17.05.2015 19:29
 • 17 maja będzie debata zamiast rancza Duda z Komorowskim (gość)

  17 maja Duda z Komorowskim mają debatę lecę po popcorn i colę :D

  12.05.2015 21:49
 • ... (gość)

  Duda to kandydat na prezydenta RP. Klaudia Kozioł przyszłą pierwszą damą RP no to fajnie. Klaudia Kozioł jako pierwsza dama Rzeczpospolitej Polskiej

  21.04.2015 18:25
 • Wilkowyje. (gość)

  Duda to mój kandydat na prezydenta Polski !!!. Ja głosuję na Dudę bu to przyszły zięć naszego p. senatora P. Kozioła.

  21.04.2015 18:11
 • Lucy Kusy Wilska (gość)

  Duda prezydentem Polski !!!. Głosujcie na Dudę !!!. Bo inaczej wyjeżdżam do Ameryki. Duda ma być prezydentem Polski !!!.

  21.04.2015 17:49
 • Katolik (gość)

  Gratulacje dla jego ekscelencji bp. Piotra Kozioła !!!. Niech jego pontyfikat trwa jak najdłużej !!!. Niech nasz biskup P. Kozioł żyje 100 lat HIP, HIP, HURA, ALLELUJA !!!.

  15.03.2015 20:05
 • wierni (gość)

  Niech żyje biskup Piotr Kozioł !!!. HIP, HIP, HURA ALLELUJA. !!!. Wiwat niech żyje nasz biskup P.Kozioł !!!.

  22.02.2015 16:01
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 8.2 Głosów: 18

Nagrody

 • Złota Podkowa 2007

  • Najlepsza rola męska w serialu komediowymCezary Żak
  • Najlepszy serial komediowy
 • Telekamera 2009

  • Najlepszy serial komediowy
 • Telekamera 2015

  • Najlepszy serial fabularny

Ciekawostki

 • Kusy jest jedynym bohaterem serialu, który występuje we wszystkich odcinkach

  Źródło: Telemagazyn.pl
 • Zdjęcia do serialu "Ranczo" kręcone są w mazowieckiej wsi Jeruzal, leżącej w powiecie mińskim, w gminie Mrozy.

  Źródło: Telemagazyn.pl

Cytaty

 • Kobiety zrozumieć nie możesz to pijesz, a jak się napijesz to ona cię nie rozumie

  – Stach Japycz
 • Żony zrozumieć się nie da. Żona to do kochania je, a nie do rozumienia

  – Pietrek
 • Małżeństwo to jest sytuacja bez wyjścia

  – Stach Japycz
 • Jaki brat, taka miłość

  – Wójt
 • Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew

  – Lucy

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×