Recenzja serialu

Bardzo współczesny w formie i zabawny w treści serial komediowy o zwyczajnej rodzinie

2015-06-29 12:22

ocenia serial na: 8/10

„Rodzinka.pl” jest pierwszą od lat własną produkcją TVP, czym – słusznie – chlubi się telewizja, należy zaznaczyć jednak, że scenariusz serialu nie jest oryginalny: powstał na francuskim formacie „Parents”. Tę francuszczyznę chwilami widać – na przykład dyskusja Natalii i Ludwika o przeprowadzeniu wazektomii jest w Polsce bezprzedmiotowa, gdyż u nas prawnie zakazane jest dokonywanie takiego zabiegu. No i – skoro mowa o badaniu noworodków po porodzie – w szpitalach stosuje się test Apgar, nie Apgara, jak podano kilkakrotnie w serialu, gdyż pomysłodawczynią tego testu była francuska lekarka Virginia Apgar. Ale to maleńkie kiksy, które nikną w ogólnym klimacie tej udanej produkcji.

Mam tylko jedno ale: czy kiedyś doczekamy serialu w TVP, w którym matka wreszcie wyjdzie z kuchni, by poczytać gazetę, a smażeniem naleśników i podawaniem pod nos posiłków zajmie się ojciec? Choć raz, choć jedna taka scena? W końcu hasło „Ludwiku do rondla” szerzone jest, z niejakim powodzeniem, od lat siedemdziesiątych... Czasami mam wrażenie, że jedną z misji TVP jest wbijanie widzom do głowy, że miejsce kobiety jest w kuchni, ewentualnie przy odkurzaczu, natomiast mężczyzny – zdecydowanie z daleka od obu tych sprzętów. Szkoda, tym bardziej, że we francuskim serialu matce pokazano sprawiedliwy podział obowiązków. Należy tylko mieć nadzieję, że w kolejnych odcinkach sytuacja osiągnie większą równowagę. Natomiast na chwałę TVP należy dodać, że w pierwszych dwóch odcinkach – mimo zapewne licznych pokus, bo co chwila ktoś tu gotuje, je lub pije – product placementu nie uświadczysz.

Pozostałe recenzje "Rodzinka.pl"

  • Jak wychować trzech synów i nie zwariować

    Serial przepełniony jest trafnymi komentarzami, puentami i błyskotliwymi dialogami. W przerysowany sposób pokazuje codzienność wielu z nas.

    8/10

Ocena społeczności: 7.5 Głosów: 8

Rodzinka.pl w telewizji

ZwińRozwiń

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×