"Rolling Stone": Opowieści znad krawędzi

Rolling Stone Magazine: Stories from the Edge, USA 2017

Dokument przedstawia pięćdziesiąt ostatnich lat historii amerykańskiej muzyki, polityki oraz kultury popularnej widzianych oczami autorów magazynu "Rolling Stone".

  • Gatunek: Serial dokumentalny
  • Reżyseria: Alex Gibney, Blair Foster

"Rolling Stone": Opowieści znad krawędzi w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Alex Gibney Reżyseria
  • Blair Foster Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument przedstawia pięćdziesiąt ostatnich lat historii amerykańskiej muzyki, polityki oraz kultury popularnej widzianych oczami autorów magazynu "Rolling Stone". Osoby go tworzące od zawsze rozumiały, że rock and roll to coś więcej niż gatunek muzyczny. Była to siła kulturowa, która zmieniła oblicze Stanów Zjednoczonych i zdefiniowała wiele pokoleń.

"Rolling Stone" to wyjątkowe czasopismo założone w 1967 roku w San Francisco przez Janna Wennera i Ralpha J. Gleasona. Artykuły i inne materiały publikowane na łamach tej gazety to znakomite świadectwo kulturalnej, muzycznej i politycznej historii USA z ostatnich 50 lat. Sześcioodcinkowa seria "Rolling Stone: Stories from the edge" przedstawia te ważne wydarzenia z perspektywy magazynu w oparciu o bogatearchiwalne materiały, wywiady z osobistościami czy nagrania wideo. ODCINEK 1Jann i Jane Wenner, wraz z Ralphem Gleasonem, uchwycili hipisowskiego ducha czasu na stronach nowego magazynu kontrkultury, "Rolling Stone".

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 9.0 Głosów: 1

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×