Tajemnicze samochody

Mystery Cars, 0

Inspiracją do zaprojektowania buicka centuriona w 1956 roku stał się podbój przestworzy. Z kolei plymouth explorer z 1954 to udany mariaż amerykańskiej i europejskiej stylizacji.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Tajemnicze samochody w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

W latach 50. XX wieku gospodarka Stanów Zjednoczonych dźwignęła się z powojennej zapaści. Nadszedł czas innowacyjnych badań i wprowadzania nowoczesnych rozwiązań. Uczeni zastanawiali się nad praktycznym wykorzystaniem energii jądrowej. Rozpoczęła się era odrzutowców, które zrewolucjonizowały transport powietrzny. Przełom nastąpił też w dziedzinie motoryzacji. Utalentowani projektanci tworzyli prototypy futurystycznych aut, zwane samochodami koncepcyjnymi. Amerykańskie modele z tamtych lat zachwycają do dziś.

W latach 50. XX wieku gospodarka Stanów Zjednoczonych dźwignęła się z powojennej zapaści. Nadszedł czas innowacyjnych badań i wprowadzania nowoczesnych rozwiązań. Uczeni zastanawiali się nad praktycznym wykorzystaniem energii jądrowej. Rozpoczęła się era pasażerskich odrzutowców, które zrewolucjonizowały transport powietrzny. Przełom nastąpił też w dziedzinie motoryzacji. Utalentowani projektanci tworzyli prototypy futurystycznych aut, zwane samochodami koncepcyjnymi. Amerykańskie modele z tamtych lat zachwycają do dziś. Program „Tajemnicze samochody” to fascynująca opowieść o tych niezwykłych pojazdach. W pierwszym odcinku 12-częściowego cyklu poznamy historię powstania w 1956 roku auta Buick Centurion, które miało wiele elementów nawiązujących do podboju przestworzy. Będzie także mowa o samochodzie Plymouth Explorer z roku 1954 jako udanym mariażu najlepszych cech amerykańskiej i europejskiej stylizacji.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×