Tajna sieć

The Grid, Wielka Brytania/USA 2004

W jednym z londyńskich hoteli wybucha bomba z sarinem. Agentka NSA Maren Jackson tworzy międzynarodową grupę wywiadowczą, której zadaniem jest pilne rozpracowanie siatki przestępczej.

 • Gatunek: Serial sensacyjny
 • Reżyseria: Mikael Salomon

Tajna sieć w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Dylan McDermott jako agent FBI Max Canary
 • Julianna Margulies jako agentka NSA Maren Jackson
 • Bernard Hill jako agent MI5 Derek Jennings
 • Tom Skeritt jako dyrektor wydziału CIA ds. walki z terroryzmem Acton Sandman
 • Piter Marek jako agent CIA Raza Michaels
 • Jemma Redgrave jako agentka MI6 Emily Tuthill
 • James Remar jako Hudson "Hud" Benoit

Twórcy

 • Ken Friedman/Tracey Alexander Scenariusz
 • Mikael Salomon Reżyseria
 • Seamus Deasy Zdjęcia
 • Ramin Djawadi/Clay Duncan Muzyka

Opis programu

ZwińRozwiń

W jednym z londyńskich hoteli wybucha bomba z sarinem. Detonacja następuje przypadkowo i nie udaje się złapać sprawców. Sytuacja ta niepokoi amerykańskie służby wywiadowcze. Agentka NSA Maren Jackson dostaje polecenie zorganizowania międzynarodowej grupy wywiadowczej, która ma za zadanie pilne rozszyfrowanie siatki przestępczej. W skład wchodzą Amerykanie: agent FBI Max Canary, kierujący wydziałem ds. walki z terroryzmem w CIA Acton Sandman, agent CIA Raza Michael, oraz Brytyjczycy: agent MI5 Derek Jennings i agentka MI6 Emily Tuthill.

Współczesny Londyn. W jednym z hoteli wybucha bomba z sarinem. Detonacja następuje przypadkowo i nie udaje się złapać sprawców niedoszłego zamachu. Sytuacja ta niepokoi amerykańskie służby wywiadowcze, które obawiają się w kraju serii ataków terrorystycznych. Agentka NSA Maren Jackson (Juliana Margulies) kieruje zespołem do walki z terroryzmem. Dostaje polecenie zorganizowania międzynarodowej grupy wywiadowczej, która ma za zadanie pilne rozszyfrowanie siatki przestępczej. W skład grupy wchodzą Amerykanie: agent FBI Max Canary (Dylan McDermott), kierujący wydziałem do spraw walki z terroryzmem w CIA Acton Sandman (Tom Skeritt) oraz specjalizujący się w sprawach środkowego wschodu Raza Michael (Piter Marek). Stronę brytyjską reprezentują: agent MI5 Derek Jennings (Bernard Hill) i agentka MI6 Emily Tuthill (Jemma Redgrave). Agenci wkrótce odkrywają, że za zamachem w Londynie stoi niejaki Muhammad (Alki David), były członek Al-Kaidy. Szybko wychodzą też na jaw inne wątki. Okazuje się, że w grupie terrorystycznej są również dr Raghib Mutar (Silas Carson), Czeczen (Barna Morcz) i pewien amerykański student. "Tajna sieć", jeden z najnowszych miniseriali telewizyjnych sieci TNT, to ekranizacja opowiadania Tracey'a Alexandera i Kena Friedmana. Reżyserem filmu jest ceniony operator i specjalista od efektów specjalnych Mikael Salomon. Pochodzący z Danii 60-letni twórca był nominowany do Oscara za zdjęcia do "Głębi" oraz efekty specjalne w filmie "Ognisty podmuch", a w 2002 roku otrzymał Emmy za reżyserię serialu "Kampania Braci". W reżyserskim dorobku Salomona są również "Powódź", "Miasteczko Salem" oraz seriale "Nash Bridges" i "Ścigany". Jako operator pracował przy produkcjach "Na zawsze", "Pająki" czy "Za horyzontem". W znakomitej obsadzie "Tajnej sieci" znaleźli się m.in. pamiętana z serialu "Ostry dyżur" Julianna Margulies ("Mgły Avalonu", "Hitler: Narodziny zła"), Dylan McDermott ("Stalowe magnolie", "Ława przysięgłych") i Tom Skeritt ("Obcy - 8 pasażer Nostromo", "Łzy słońca").

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×