Tajne stowarzyszenia

Secret Societies, Niemcy 2013

Dr Marian Füssel przygląda się najsłynniejszym teoriom konspiracji współczesnych czasów i odkrywa niejasne półprawdy, kłamstwa i wiele pytań, które do dzisiaj pozostają bez odpowiedzi.

 • Gatunek: Serial dokumentalny
 • Reżyseria: Kay Siering, Jens Nicolai

Tajne stowarzyszenia w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Gisela Grachen Scenariusz
 • Kay Siering Reżyseria
 • Jens Nicolai Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Odcinek poświęcony najpopularniejszym teoriom spiskowym. Daniel Ganser, pracownik Instytutu Badań nad Pokojem, jest przekonany, że wciąż nieznana jest prawda o zamachach z 11 września 2001 r. Ulrich Walter bada hipotezę, jakoby NASA spreparowała sceny lądowania na Księżycu. Za sprawą książki Dana Browna popularna stała się koncepcja o rzekomym potomstwie Jezusa. Podobno na południu Francji mieli żyć jego potomni, otoczeni opieką tajnego bractwa. Opowieść o zakonie Syjonu stała się nowoczesnym mitem i podbiła świat.

Pozostają w ukryciu, działają w tajemnicy i kontynuują starodawne rytuały poznajemy tajne stowarzyszenia, które odgrywają większą rolę w naszym życiu codziennym, niż mogło by się wydawać. Masoni, różokrzyżowcy, templariusze, iluminaci czy legendarni członkowie elitarnego stowarzyszenia Uniwersytetu w Yale "Czaszka i Kości" (Skull and Bones) o nich wszystkich mówi się że tak jak tajne jest ich stowarzyszenie tak ich członkowie mają tam swe tajne cele. Już składanie ślubów zachowania tajemnicy sprzyja rozwojowi mitów i legend. Jeden z najbardziej popularnych zarzutów pod ich adresem to to, że w utajniony sposób dążą do przejęcia kontroli nad światem. W tym trzyczęściowym dokumencie historyk Marian Füssel opowiada o najsłynniejszych tajnych stowarzyszeniach w historii i towarzyszących im teoriach spiskowych.

Komentarze

Skomentuj
 • ... (gość)

  Przypadek, że w bliskim czasie lecą "Anioły i Demony"?....

  01.12.2014 21:42
 • marcin

  gdynie nie Ojciec Tadeusz, nie wiedziałbym, że kto to masoni i że jest ich tylu obok, w życiu publicznym.

  01.12.2014 17:47

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 7.0 Głosów: 1

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×