Teletubbies

Teletubbies, Wielka Brytania 1997

Na końcu świata znajduje się kraina Teletubbies, mieszka w niej czwórka stworków, które bardzo się kochają: Tinky Winky, Dipsy, Laa-Laa i Po. Nad całą krainą góruje buzia uśmiechającego się dziecka.

  • Gatunek: Serial dla dzieci

Teletubbies w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Za wieloma górami, na końcu świata znajduje się kraina Teletubbies. Właśnie stąd pochodzi telewizja. Kiedy wieje wiatr, znajdujące się na wieży najnowszej technologii wiatraki przesyłają obrazy. Nad krainą góruje buzia uśmiechającego się dziecka. Wokół rośnie trawa i kwitną kwiaty. Bohaterowie serialu: Tinky Winky, Dipsy, Laa-Laa i Po, to czwórka stworków, które bardzo się lubią. Ich częstymi gośćmi są: pluszowy miś i jego pojazd, zabawna śpiewająca laleczka oraz lew i niedźwiedź.

Za wieloma górami i na końcu świata znajduje się kraina Teletubbies. Właśnie stamtąd pochodzi telewizja. Kiedy wieje wiatr, znajdujące się na super- technologicznej wieży wiatraki, łączące świat Teletubbies ze światem dziecka, przesyłają obrazy. Teletubbies jest programem dla najmłodszych, którego pomysł zrodził się stąd, iż w dzisiejszym świecie większość dzieci obraca się i dorasta w otoczeniu przedmiotów i nowinek technologicznych. Nie ulega wątpliwości, że największy wpływ na psychikę i zachowanie dziecka ma telewizja. Dla najmłodszych telewizor jest przedmiotem najbardziej magicznym. Tylko od twórców seriali zależy czy ich wpływ na dziecko będzie negatywny czy pozytywny. Program Teletubbies został stworzony w sposób, który ma zachęcić dzieci do oglądania telewizji i współdziałania z nią w sposób twórczy, ucząc się i rozwijając. Program ten, epatuje ogólną miłością i sympatią do innych. Brak w nim jakichkolwiek scen zawierających przemoc czy też treści negatywne. Jest to serial bardzo ważny i ambitny, adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Każdy odcinek rozpoczyna się obrazem słońca z uśmiechniętą buzią dziecka. Zachód słońca oznajmia widzom koniec programu. Serial ukazuje scenki z życia Teletubbies, czterech kolorowych stworków u których telewizor jest częścią ciała (brzuszek). W każdym odcinku na ekranie tegoż telewizora pojawiają się dzieci. "Teletubbies" bardzo podoba się najmłodszym, gdyż pokazuje im inne dzieci, zawsze uśmiechnięte i ciekawe świata. Program stworzony został przy współpracy grupy psychologów i logopedów, którzy przez wiele miesięcy obserwowali dzieci w przedszkolach w Wielkiej Brytanii. Dzięki emisjom w BBC, "Teletubbies" cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych a sympatią i uznaniem wśród dorosłych. Serial adresowany jest również do dzieci, które nie umieją jeszcze słuchać i oglądać jednocześnie, dlatego opiera się na zasadzie powtarzania. Wykorzystując wszelkie możliwości małego ekranu, program oferuje pomysły zabaw, które można kontynuować także po wyłączeniu telewizora.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×