Teorie spiskowe

History's Secrets, Polska/Słowacja/Wielka Brytania 2009

Choć historycy twierdzą, że rodzina Romanowów została rozstrzelana, ciągle pojawiają się plotki, że Anastazja przeżyła, by potem przejąć majątek.

 • Gatunek: Serial dokumentalny
 • Reżyseria: Andrew Rothstein

Teorie spiskowe w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

 • Andrew Rothstein Autor
 • Andrew Rothstein Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

John Edgar Hoover jawił się społeczeństwu jako bohater walki z gangsterami w latach trzydziestych, a później jako poszukiwacz hitlerowskich i stalinowskich szpiegów w Stanach Zjednoczonych. Chociaż sam był homoseksualistą, wyjątkowo uparcie tępił tę grupę społeczną. Stworzył mit człowieka doskonałego i prawego, którym niewątpliwie nie był. Przez dwadzieścia lat Hoover zaprzeczał istnieniu mafii. Prawdopodobnie był szantażowany z powodu homoseksualizmu.

John Edgar Hoover, legendarny szef FBI znał, jak mało kto, wszystkie tajemnice i kulisy życia najważniejszych osób w państwie. Przez prawie 50 lat pracował dla ośmiu prezydentów, tkwił na stanowisku, gdy u władzy byli republikanie i demokraci. Hoover uchodził za postać bez skazy prezentując się jako człowiek, który służy państwu amerykańskiemu. To właśnie on zajmował się najgłośniejszymi sprawami prowadził dochodzenie w sprawie zamachu na Johna F. Kennedy'ego, walczył z najgroźniejszymi gangsterami i toczył krucjatę przeciwko komunistom. W programie "Teorie spiskowe" poznajemy drugą twarz szefa FBI. Przez długie lata gromadził on ogromne zbiory tajnych teczek z hakami na innych urzędników państwowych, potencjalnych rywali i wrogów. Wierzył, że dzięki poufnym informacjom jakie posiadał jest nietykalny. Jednak sam Hoover nie był idealny. Skrywał wiele tajemnic a jego życie prywatne pełne było skandali. Był nałogowym hazardzistą, lubił zakładać kobiece ubrania i mówiono, że przejawiał skłonności homoseksualne. Jakie jeszcze tajemnice skrywał szef FBI?

Komentarze

Skomentuj
 • mkjazz@...

  a jak jest?

  11.01.2012 20:13
 • raczek (gość)

  Super się zapowiada

  08.07.2009 20:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×