Utracony świat Aleksandra Wielkiego

Alexander's Lost World, Wielka Brytania 2012

Australijski reporter David Adams przemierza liczący dwa i pół tysiąca kilometrów szlak, wiodący wzdłuż azjatyckiej rzeki Amu-daria, w starożytności nazywanej Oksusem, śladami Aleksandra Wielkiego.

  • Gatunek: Serial dokumentalny
  • Reżyseria: David Adams

Utracony świat Aleksandra Wielkiego w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • David Adams Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

W poszukiwaniu śladów najstarszych greckich podróżników David Adams testuje nową teorię na temat Jazona i Argonautów. Na pokładzie repliki łodzi Argo, David rusza na wyprawę, która zabierze go z Grecji, przez pół świata, do ogarniętego wojenną zawieruchą Afganistanu. Przez ponad pięć tysięcy lat, wody Amu-darii, nazywanej w starożytności Oksusem, były ożywczą krwią zamieszkującej ten teren tajemniczej, starożytnej cywilizacji. Od na dachu świata, rzeka płynie przez niegościnne tereny Azji Środkowej i Afganistan ku Morzu Kaspijskiemu.

Przez ponad pięć tysięcy lat, wody Amu-darii (nazywanej w starożytności Oksusem), były ożywczą krwią zamieszkującej ten teren tajemniczej, starożytnej cywilizacji. Od swych źródeł na dachu świata, rzeka płynie przez niegościnne tereny Azji Środkowej i ogarnięty wojenną zawieruchą Afganistan ku Morzu Kaspijskiemu. Australijski reporter David Adams przemierza liczący dwa i pół tysiąca kilometrów szlak, wiodący wzdłuż Amu-darii, śladami Aleksandra Wielkiego, który wraz ze swym wojskiem przemierzył tę drogę w starożytności. Celem tej wyprawy Adamsa w przeszłość jest zbadanie w jaki sposób historyczne wydarzenia, które miały miejsce w tym regionie wpłynęły na losy świata.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×