W cieniu wraków

Polska 2010

Seria ukazuje sploty skomplikowanych sytuacji politycznych, finansowych oraz uwarunkowań historycznych, które doprowadziły do zatonięcia statków.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

W cieniu wraków w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Eksploracja wraków, tzw. "żelaznej rafy" oraz głębin Morza Czerwonego to wyzwanie podjęte przez grupę szkoleniową płetwonurków. Wśród podwodnych kolosów na ich drodze znalazł się 150-letni brytyjski żaglowiec Carnatic, w chwili tragedii przewożący 40 000 funtów sztab miedzi i złota, statek parowy Thistlegorm, odkryty przez pracowników wielkiego podróżnika Jacquesa Cousteau. Seria ukazuje sploty skomplikowanych sytuacji politycznych, finansowych oraz uwarunkowań historycznych, które doprowadziły do zatonięcia statków.

Tajemnica, przygoda, nauka nurkowania wrakowego oraz odkrywanie tajemniczych losów statków i ludzi - ofiar katastrof to główne aspekty 5-odcinkowej serii dokumentalnej Andrzeja Misiuka. Eksploracja wraków, tzw. "żelaznej rafy" oraz głębin Morza Czerwonego to wyzwanie podjęte przez grupę szkoleniową płetwonurków. Wśród podwodnych kolosów na ich drodze znalazł się 150-letni brytyjski żaglowiec Carnatic, w chwili tragedii przewożący 40 000 funtów sztab miedzi i złota, statek parowy Thistlegorm - odkryty przez pracowników wielkiego podróżnika Jacquesa Cousteau, zbombardowany w 1942 roku i spoczywający na dnie z kompletnym transportowym ładunkiem militarnym, a także prom Salem Express, wraz z którym zatonęło tysiąc ludzi. Co czuje człowiek w bezpośrednim zetknięciu z podwodnymi tragediami? Opowiadają o tym instruktorzy i niedoświadczeni kursanci warsztatów wrakowych. Ponadto seria ukazuje sploty skomplikowanych sytuacji politycznych, finansowych oraz uwarunkowań historycznych, które doprowadziły do zatonięcia statków.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×