Wielcy uczeni

Great Scientists, Wielka Brytania 2004

Profesor Uniwersytetu w Oxfordzie w zajmujący i przystępny sposób przybliża skomplikowane teorie, myśli i wynalazki Arystotelesa, Galileusza, Newtona, Darwina i Einsteina.

  • Gatunek: Serial dokumentalny
  • Prowadzący: Allan Chapman

Wielcy uczeni w telewizji

ZwińRozwiń

Prowadzący

  • Allan Chapman

Opis programu

ZwińRozwiń

Zabawny i pouczający serial opowiadający o życiu i czasach niektórych z najbardziej wpływowych uczonych, o których zajmująco opowiada profesor Uniwersytetu w Oxford, historyk nauki dr Allan Chapman. Przy użyciu materiałów archiwalnych, animacji i komediowych fabularyzacji naukowiec w przystępny sposób wprowadza widzów w świat skomplikowanych teorii, myśli i wynalazków Arystotelesa, Galileusza, Newtona, Darwina i Einsteina.

Profesor Uniwersytetu w Oxfordzie w zajmujący i przystępny sposób przybliża skomplikowane teorie, myśli i wynalazki Arystotelesa, Galileusza, Newtona, Darwina i Einsteina. Arystoteles. Ojciec nauki. Student Akademii Platona Arystoteles poddał w wątpliwość powszechnie przyjęte - i niepoprawne - widzenie świata. Z sal wykładowych oxfordzkiego uniwersytetu dr Allan Chpman wyrusza na słoneczne plaże Grecji aby stamtąd opowiedzieć widzom o człowieku, który pierwszy wyodrębnił cztery żywioły: ziemię, wodę, powietrze i ogień, i który po raz pierwszy zasugerował, że dla każdego zjawiska istnieje logiczne wytłumaczenie. Zabawny i pouczający serial opowiadający o życiu i czasach niektórych z najbardziej wpływowych uczonych, o których zajmująco opowiada profesor Uniwersytetu w Oxford - historyk nauki dr Allan Chapman. Przy użyciu materiałów archiwalnych, animacji i komediowych fabularyzacji dr Chapman w przystępny sposób wprowadza widzów w świat skomplikowanych teorii, myśli i wynalazków Arystotelesa, Galileusza, Newtona, Darwina i Einsteina.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×