Wielkie miasta

Megapolis, Francja 2006

Reżyserzy podróżują do sześciu wielkich miast, by poznać kultury i style życia ludzi na różnych półkulach. Skupiają się przede wszystkim na lokalnej kuchni, tradycyjnych sportach i rozwoju miast.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Wielkie miasta w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Reżyserzy podróżują do sześciu wielkich miast, by poznać kultury i style życia ludzi na różnych półkulach i w ten sposób zrozumieć świat, który nas otacza. Skupiają się przede wszystkim na lokalnej kuchni, tradycyjnych sportach, rozwoju miast, stylu życia ich mieszkańców - dziennym i nocnym, a także świecie nomadów i rolników zamieszkujących tereny wokół niektórych stolic. Opowiadają oni o zwyczajnych zdarzeniach z życia codziennego, które dla ludzi z innych półkul i krajów są niekiedy po prostu dziwne.

Czym się różni życie w kosmopolitycznym Nowym Jorku, muzułmańskim Kairze i Tokio, będącym mieszanką tradycji z nowoczesnością? Reżyserzy podróżują do sześciu wielkich miast, by poznać kultury i style życia ludzi na różnych półkulach i w ten sposób zrozumieć świat, który nas otacza. Nowy Jork, Bombaj, Kair, Moskwa, Buenos Aires i Tokio. Seria jest świeżym spojrzeniem na te miasta. Młodzi dziennikarze-podróżnicy skupiają się przede wszystkim na lokalnej kuchni, tradycyjnych sportach, rozwoju miast, stylu życia ich mieszkańców - dziennym i nocnym, a także świecie nomadów i rolników zamieszkujących tereny wokół niektórych stolic. Opowiadają oni o zwyczajnych zdarzeniach ze swego życia codziennego, które dla ludzi z innych półkul i krajów są niekiedy po prostu dziwne. Bombaj to największe i najbogatsze z indyjskich miast, a zarazem pełne skrajności. Bollywoodzka "fabryka snów" współistnieje tu z największą w Azji dzielnicą nędzy. 15-milionowej metropolii przybywa ponoć codziennie 1 000 nowych imigrantów. Jak żyć w tym miejscu - fascynującym, lecz zatłoczonym i niemal pozbawionym kanalizacji? Moskwa w świadomości zbiorowej wciąż jest witryną sowieckiego reżimu: miastem szarym i smutnym, w którym wszystko się kręci wokół ogromnego Placu Czerwonego. Tymczasem dzisiejsza Moskwa to wizytówka kapitalizmu, wielka metropolia o zawrotnym tempie życia i jedno z najdroższych miast na świecie. Z kolei w Kairze mieszka do 16 milionów Egipcjan. Stolica boryka się z brakiem koszy na ulicach, zatrutym środowiskiem, przeludnieniem i wciąż się rozrasta w pionie?i w poziomie. Obok, na skraju miasta, znajdują się piramidy - ostatni z siedmiu cudów starożytnego świata. Buenos Aires zwane jest "miastem pomyślnych wiatrów". Warto tu przyjechać. To najmodniejsze miejsce Ameryki Łacińskiej. Po kryzysie dwutysięcznego pierwszego roku przeżywa zadziwiający okres żywiołowego rozkwitu. Tu, w społeczeństwie macho, głośno mówi się o presji kulturowej i społecznej, która zmusza kobietę, by zawsze była piękna i szczupła.

Komentarze

Skomentuj
  • ... (gość)

    rzym

    28.05.2010 11:52

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×