Wielkie odkrycia w nauce i technice

Meilensteine der Technik und Wissenschaft, Niemcy 2005

W tym odcinku będzie mowa o teorii heliocentrycznej Mikołaja Kopernika. Wbrew stanowi ówczesnej wiedzy Kopernik oparł teorię na przypuszczeniu, że to Słońce, a nie Ziemia, jest środkiem wszechświata.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Wielkie odkrycia w nauce i technice w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W tym odcinku będzie mowa o teorii heliocentrycznej Mikołaja Kopernika. Wbrew stanowi ówczesnej wiedzy Kopernik oparł teorię na przypuszczeniu, że to Słońce, a nie Ziemia, jest środkiem wszechświata. Ziemia obiega Słońce, obracając się także wokół własnej osi. Takie było jedyne zadowalające wytłumaczenie nieregularnych ruchów ciał niebieskich. Przyjęty przez Kopernika pogląd był tak rewolucyjny, że on sam długo się wahał z opublikowaniem go. Zdawał sobie sprawę, jak wielkim będzie to wyzwaniem dla nauki, a także dla Kościoła.

Serial popularnonaukowy o słynnych uczonych oraz o ich odkryciach i wynalazkach, a także o tym, jaką kontynuację te odkrycia i wynalazki znalazły w czasach współczesnych. W tym odcinku będzie mowa o teorii heliocentrycznej Mikołaja Kopernika. Całkowicie wbrew stanowi ówczesnej wiedzy Kopernik oparł swoją teorię na przypuszczeniu, że to Słońce, a nie Ziemia jest środkiem wszechświata. To Ziemia obiega Słońce, obracając się także wokół własnej osi. Takie było jedyne zadowalające wytłumaczenie nieregularnych ruchów ciał niebieskich. Przyjęty przez Kopernika pogląd był tak dalece rewolucyjny, że on sam długo się wahał z opublikowaniem go. Zdawał sobie sprawę, jak wielkim będzie to wyzwaniem dla nauki, w tym także dla Kościoła.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×