Wiktoriańska apteka

Victorian Pharmacy, Wielka Brytania 2010

W ramach unikalnego eksperymentu historyk Ruth Goodman, professor Nick Barber i doktorant Tom Quick odtwarzają realia wyposażenia i funkcjonowania XIX-wiecznej angielskiej apteki.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Wiktoriańska apteka w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Zespół odkrywa jak wyglądał i funkcjonował świat farmacji na początku panowania królowej Wiktorii, w 1837 roku. Był to świat w którym serwowanie takich tradycyjnych środków leczniczych jak pijawki, olejek z dżdżownic czy mikstury na bazie marihuany lub opium było rzeczą zupełnie normalną i stosowaną na porządku dziennym. Następnie Ruth, Nick i Tom przyglądają się takim odkryciom jak cudowna woda z Malvern, specjalny czajnik do leczenia kaszlu i wynalezienie hinduskiego toniku.

W ramach unikalnego eksperymentu historyk Ruth Goodman, professor Nick Barber i doktorant Tom Quick odtwarzają realia wyposażenia i funkcjonowania XIX-wiecznej angielskiej apteki. Zobaczymy jak wyglądało pojawienie się tego typu ogólnie dostępnych ośrodków medycznych w Anglii za panowania królowej Wiktorii i w jaki sposób w ciągu zaledwie 50 lat z bardzo skromnych początków narodził się nowy przemysł medyczny. Agielska apteka w czasach wiktoriańskich miała na składzie ogromny wybór domowych środków czystości, preparatów medycznych, mikstur i maści, urządzenia optyczne i elektryczne, a także lekarstwa dostępne bez recepty, podobnie jak to jest we współczesnych aptekach.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×