Władczyni fal

Sea Power to Superpower, Wielka Brytania 2001

Pięcioodcinkowa seria dokumentalna to fascynująca opowieść o marynarce wojennej Wielkiej Brytanii od jej początków w XVI wieku aż do czasów współczesnych.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Władczyni fal w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Flota wojenna od zawsze była dla Anglii najważniejszą jednostką militarną. Oddzielone od lądu stałego kanałem La Manche Wyspy Brytyjskie musiały znaleźć jak najlepszy sposób komunikacji morskiej. La Manche w najwęższym miejscu ma zaledwie 120 km szerokości, a przepłynięcie go wymaga dużych umiejętności nawigacyjnych i dobrze skonstruowanych statków. Dlatego do czasów II wojny światowej marynarka wojenna Wielkiej Brytanii, czyli Royal Navy, nie miała sobie równych.

Pięcioodcinkowa seria dokumentalna to fascynująca opowieść o marynarce wojennej Wielkiej Brytanii od jej początków w XVI wieku aż do czasów współczesnych. Flota wojenna od zawsze była dla Anglii najważniejszą jednostką militarną. Oddzielone od lądu stałego kanałem La Manche Wyspy Brytyjskie musiały znaleźć jak najlepszy sposób komunikacji morskiej - La Manche w najwęższym miejscu ma zaledwie 120 km szerokości, a przepłynięcie go wymaga dużych umiejętności nawigacyjnych i dobrze skonstruowanych statków. Dlatego aż do czasów II wojny światowej marynarka wojenna Wielkiej Brytanii, czyli Royal Navy, nie miała sobie równych. O ponad 350-letniej historii floty, której to Wielka Brytania zawdzięcza swoją mocarstwową pozycję, opowiadają historyk Mark Milner i profesor uniwersytetu w Yale Paul Kennedy.

Komentarze

Skomentuj
  • Janusz Kajda (gość)

    Myślę,że warto obejrzeć ten serial, zwłaszcza, że Wielka Brytania od wieków jest mocarstwem morskim. Jakie wrażenie zrobi na mnie napiszę po obejrzeniu ostatniego odcinka.

    05.01.2010 21:58

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×