Wspomnienia z Oceanii

Mémoires d'Océanie, Francja 2012

Jacques i Betty Villeminot to antropologowie-podróżnicy, którzy przed 60. laty zaczęli dokumentować ludy Oceanii. Serial pozwala zapoznać się z fascynującym prywatnym archiwum pary podróżników.

  • Gatunek: Serial dokumentalny
  • Reżyseria: Patrick Bernard, Ken Ung

Wspomnienia z Oceanii w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Patrick Bernard Reżyseria
  • Ken Ung Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Jacques i Betty Villeminot to antropologowie-podróżnicy, którzy przed 60. laty zaczęli dokumentować ludy Oceanii. Jako niezależni filmowcy poświęcili się szukaniu małych społeczności żyjących w zgodzie z dawnymi tradycjami. Dzisiaj dzielą się doświadczeniami, wspomnieniami i archiwaliami, aby ukazać sposób życia, będący jedynie wspomnieniem. Trzyodcinkowa seria daje widzowi wgląd w fascynujące prywatne archiwum pary podróżników.

Jacques i Betty Villeminot to antropologowie-podróżnicy, którzy przed 60 laty zaczęli dokumentować ludy Oceanii. Jako niezależni filmowcy poświęcili się szukaniu małych społeczności żyjących w zgodzie z dawnymi tradycjami. Dzisiaj dzielą się doświadczeniami, wspomnieniami i archiwaliami, aby ukazać sposób życia, będący dziś jedynie wspomnieniem. W 1951 roku dwoje młodych badaczy wyruszyło na poszukiwanie przygody na krańcu świata. Jako pionierzy ekspedycji etnograficznych odkrywali wyspy koralowe położone między Wyspami Salomona a Papuą - Nową Gwineą, na których tubylcy nosili kwietne szarfy i spódniczki z trawy. Filmując zaś odizolowane od świata plemiona mieszkańców Oceanii, Villeminotowie utrwalili na taśmie ich uroczyste rytuały, codzienne zwyczaje, a wreszcie też i walkę o uratowanie kruchej tożsamości przed ingerencją cywilizacji. Trzyodcinkowa seria „Wspomnienia z Oceanii” daje widzowi wgląd w fascynujące prywatne archiwum pary podróżników. Ich własną kronikę wymarłych kultur.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×