- streszczenia odcinków

Włochy 2017

Sezon 2

 • odc. 40 Andreina, po nieporozumieniach z Vittoriem, postanawia wyjechać do Nowego Jorku. Vittorio w ostatniej chwili uświadamia sobie, że to z nią właśnie chce założyć rodzinę i spędzić życie. Anna porywa córkę i wraz z Quintem, przy pomocy don Saveria i przyjaciół, ucieka za granicę. Letizia wyjeżdża na misję do Afryki. W noc sylwestrową, przed Paradiso, pojawia się Bruno Jacobi. Nie ma już nic do stracenia, a o wszystkie swoje nieszczęścia obwinia Pietra Mori. Dochodzi do konfrontacji.

 • odc. 39 Dalmazio przyznaje się, że to on wrobił Donatę w kradzież, aby przejąć opiekę nad Matyldą. Corrado nagrywa wszystko na magntofon i pokazuje Clarze. Massimo na podstawie wyroku sądowego i w asyście policji odbiera córkę Annie. Okazuje się, że za francuską instytucją finansową, która udzieliła kredytu Pietro, stoi Bruno Jacobi.

 • odc. 38 Nadeszło Boże Narodzenie, które każdy spędza w rodzinnym gronie. Każdy prócz Elsy, uwikłanej w romans z żonatym mężczyzną i Roberta, który wyznaje Silvanie prawdę i postanawia wyjechać. Ettore mówi, że jako biologiczny ojciec może uznać i przysposobić Matyldę, pod warunkiem jednak, że Clara za niego wyjdzie.

 • odc. 37 Do Mediolanu przyjeżdżają rodzice Silvany. Są zachwyceni Robertem i wszystko układa się idealnie, dopóki Aldo, ojciec Silvany, nie prosi Roberta o podwiezienie w pewne miejsce, jak się okazuje, obserwowane przez policję. Roberto ratuje przyszłego teścia z opresji, ale jednocześnie sam się demaskuje. Ojciec Silvany zabrania mu ożenku z córką i nie chce go więcej widzieć. Do Mediolanu, na zaproszenie Pietra, przyjeżdżają też rodzice Teresy. Donata, przybrana matka Matyldy zostaje oskarżona o kradzież i trafia do więzienia. Matylda powraca do sierocińca prowadzonego przez zakonnice.

 • Sytuacja w fabryce jest napięta. Po ulewnych deszczach istnieje zagrożenie powodzią. Pietro mówi Teresie prawdę o tym, co zrobił w Rzymie. Quinto i Letizia się rozstają. Donata zostaje aresztowana.

 • odc. 35 Policja prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Rose. Głównym podejrzanym jest Pietro Mori, który widział ją ostatni. Teresa odchodzi z pracy, opuszcza też sklepik, ale nie chce rezygnować z marzeń o własnej pracowni krawieckiej. Corrado, namawiany przez Gallego i Quinta, powraca do magazynu, przede wszystkim dlatego, że nie może zapomnieć o Clarze Mantovani.

 • odc. 34 Matka Andreiny robi pierwszy krok, chce pogodzić się z córką. Wysyła jej zaproszenie na premierę Aidy w La Scali. Na tę samą premierę Quinto zabiera Letizię. Anna pomyślnie zdała egzamin z maszynopisania i jest wykwalifikowaną maszynistką. Quinto jest cały czas rozdarty między Anną a Letizią, nie umie połapać się w swoich uczuciach. Teresa rezygnuje ze swojego sklepiku, rezygnuje z pracy, a nawet nie jest pewna, czy nadal chce związku z Morim.

 • odc. 33 Ettore odnajduje Matyldę. Tym razem Donata, jej przybrana matka, daje się przekonać, że Clara nie stanowi zagrożenia i pozostanie dla jej córki tylko ciocią. Domenico jest zdruzgotany po rozstaniu z Benedettą. Z Paryża wraca Rose i nakłania Pietra do wyjazdu do Rzymu, gdzie mają podpisać umowę z Rockefellerem. Mimo protestów Teresy, Pietro wyjeżdża. Podpisują umowę wstępną. Pietro i Rose spędzają razem noc. W sklepie dochodzi do napadu, bandyta bierze zakładników, cudem unikają śmierci. Ratuje ich Vittorio.

 • Teresa chce zorganizować zbiórkę darów, by pomóc potrzebującym na Węgrzech. Klienci przynoszą ubrania, żywność i zabawki, a nawet oddają krew. Za namową Rose do sklepu przychodzi Rockefeller.

 • odc. 30 Teresa postanawia zmusić Vittoria i Pietra do zaprzestania wojny. Zwabia obu do swojego sklepiku i zamyka ich na noc. Skutek jest jak najbardziej pozytywny - panowie w końcu się dogadują i zawierają umowę. Agencja Vittoria będzie od tej chwili zajmowała się reklamą i promocją domu mody Wszystko dla Pań. Do nowego działu męskiego zostaje przyjęty sprzedawca, Gabriele. Od razu zwraca uwagę na Roberta i wyczuwa, że mają ze sobą coś wspólnego. Silvana dostaje rolę w "Tramwaju zwanym pożądaniem".

 • odc. 29. Andreina, poruszona bolesną historią hrabiny Torriani, wycofuje się z umowy z Amerykanami. Rozwścieczona matka odbiera jej możliwość zarządzania bankiem. Andreina odchodzi z domu i z braku innych możliwości zatrzymuje się chwilowo u Vittoria. Cały czas trwają pospieszne przygotowania do otwarcia działu mody męskiej.

 • odc. 28 Corrado, magazynier i fanatyczny wielbiciel kolarstwa, z drobną pomocą Rose, dostaje się do teleturnieju Zostaw lub Podwój. Mori i Rose liczą na darmową reklamę ich domu mody. Oglądając Corrada w telewizji, Pietro wpada na znakomity pomysł - postanawia stworzyć w swoim sklepie dział męski. Vittorio organizuje kampanię reklamową nowej lancii appia. Jej twarzą jest hrabina Torriani, pierwsza kobieta z prawem jazdy w Mediolanie, która w czasie wojny pracowała jako pielęgniarka.

 • Teresa przypadkiem poznaje młodą Sycylijkę Marię, która przyjechała do Mediolanu w poszukiwaniu pracy. Dziewczyna zjawia się później w sklepie i przymierza sukienkę, której nie może kupić.

 • Amerykanie postanawiają otworzyć dom towarowy w Mediolanie. Teresa zamierza ostrzec hrabinę Torriani, że jeśli nie zgodzi się na sprzedaż kamienicy, rodzina spróbuje ją ubezwłasnowolnić.

 • Amerykanie chcą otworzyć dom towarowy w Rzymie. Andreina zamierza przekonać inwestorów do zmiany planów i zwrócenia uwagi na Mediolan. Mantovani prosi Moriego o pomoc dla Anny.

 • Rodzice Teresy są wściekli, gdy dowiadują się, że ich córka związała się z rozwodnikiem. Vittorio podsłuchuje rozmowę, z której wynika, że Massimo i jego żona chcą odebrać Annie dziecko.

 • W magazynie zaczyna pracować Domenico D'Angelo, który przeżył katastrofę górniczą w Marcinelle. W sklepie zostaje zorganizowana na jego cześć uroczystość z udziałem władz miasta.

 • Po śmierci Mandellego Callas, która miała reklamować nową kolekcję, wycofuje się z umowy. Vittorio proponuje, by zorganizować konkurs piękności. Rose wykupuje udziały Brunona w firmie.

 • Andreina wraca do Włoch. Ojciec chce, by pracowała razem z nim w banku. W prasie ukazują się artykuły szkalujące dobre imię Pietra i podważające renomę sklepu. Mandelli dostaje zawału.

 • odc. 5 Na mediolańskie targi mody przyjeżdża Bertone, dostawca Vincenza Iorio. Proponuje współpracę Moriemu, ale ten nie jest zainteresowany. Dopiero po zastanowieniu Pietro postanawia kupić fabrykę Bertone i zacząć produkcję własnej odzieży. Andreina, zakochana w Pietro, zrywa z narzeczonym. Ale Pietro, tak jak obiecał Mandellemu, znika z jej życia.

Nowsze

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Wszystko dla pań w telewizji

ZwińRozwiń

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×