Z archiwum Medyceuszy

The Medici Files, Niemcy 2013

Szczątków Bianki Capello, miłości wielkiego księcia Francesco de Medici, po dziś dzień nie odkryto. Zespół ekspertów postanawia je odnaleźć i ustalić prawdziwą przyczynę śmierci Bianki.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Z archiwum Medyceuszy w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Historia Medyceuszy pełna jest niebezpiecznych związków, zdrad i porywów chciwości ukazując niezwykłą rządzę władzy członków tego rodu. Grupa europejskich naukowców biorących udział w projekcie Medici Projekt dokonała ekshumacji 28 zwłok członków tego znamienitego włoskiego rodu. W wywiadach historycy, archeolodzy i specjaliści w dziedzinie kryminalistyki opowiedzą o tych niezwykłych czasach, koncentrując się wokół rodzeństwa Isabelli, Francesca i Ferdynanda Medicich, jak również kochanki Francesca Bianki Capello.

"Medici Project" to projekt prac z dziedziny medycyny sądowej w największej jak dotąd skali. W przeciągu 10 lat grupa europejskich naukowców dokonała ekshumacji 28 zwłok członków znamienitego włoskiego rodu Medyceuszy, pochowanych w rodzinnym grobowcu we Florencji. Program koncentruje się na XVI wieku czyli czasie kiedy potomkowie Cosimo Starszego i Lorenzo Wspaniałego wstąpili na tron Toskanii, po czym wżenili się w królewskie dynastie Europy. W wywiadach historycy, archeolodzy i specjaliści w dziedzinie kryminalistyki opowiedzą o tych niezwykłych czasach, skupiając swoją uwagę wokół rodzeństwa Isabelli, Francesca i Ferdynanda Medicich, jak również kochanki Francesca Bianki Capello. Historia Medyceuszy pełna jest niebezpiecznych związków, zdrad, porywów chciwości i ukazuje niezwykłą rządzę władzy członków tego rodu. To co od dawna było podejrzeniem historyków, znajduje wreszcie swoje naukowe potwierdzenie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×