Z kroniki Auschwitz

Polska 2004

Gehenna więźniów obozu Auschwitz. Gdy stwierdzono brak jednego z osadzonych, półtora tysiąca ludzi przez 20 godzin stało na placu apelowym na baczność, z rękami założonymi na tył głowy.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Z kroniki Auschwitz w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Opowieść o miłości Mali Zimetbaum i Edwarda Galińskiego. Uczucie zrodziło się w Birkenau i tam znalazło tragiczny finał. W warstwie ikonograficznej film zawiera zdjęcia bohaterów i tych, którzy ich pamiętają i wspominają przed kamerami. Po Mali pozostał narysowany w obozie jej portrecik oraz pukiel włosów. Obrazy współczesne tworzą migawki pokazujące związek dwojga młodych ludzi. Zdjęcia zarejestrowano w czasie Marszu Żywych na terenie obozu Birkenau, gdy kolumna ludzi szła wzdłuż rampy kolejowej i rozchodziła się pomiędzy ruiny krematoriów.

Opowieść o miłości Mali Zimetbaum i Edwarda Galińskiego. Uczucie to zrodziło się w Birkenau i tam znalazło swój tragiczny finał. W warstwie ikonograficznej film ten to zdjęcia obojga bohaterów i wszystkich, którzy ich pamiętają, a teraz, przed kamerami, wspominają. Po Mali pozostał narysowany w obozie jej portrecik oraz pukiel jej włosów. Na obrazy współczesne składają się migawki pokazujące związek dwojga młodych ludzi, ich delikatne, ale głębokie uczucie. Zdjęcia zarejestrowano w czasie Marszu Żywych na terenie obozu Birkenau, gdy kolumna ludzi idzie wzdłuż rampy kolejowej, a następnie młodzież rozchodzi się pomiędzy ruiny krematoriów.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×