Zaginione miasta starożytności

Lost Cities of the Ancients, Wielka Brytania 2006

Detektywistyczna wyprawa, podczas której drobiazgowe badania archeologiczne przesłanek historycznych dają podstawę do odkrycia tajemnic jednych z najwspanialszych, zaginionych miast starożytności.

 • Gatunek: Serial dokumentalny

Zaginione miasta starożytności w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Detektywistyczna wyprawa, podczas której drobiazgowe badania archeologiczne przesłanek historycznych dają podstawę do odkrycia tajemnic jednych z najwspanialszych, zaginionych miast starożytności. Dzięki grafice komputerowej utraconym kiedyś dla świata skarbom zostaje przywrócona dawna świetność. Niektóre z tych miejsc są tak rozległe, że ich ówczesnym mieszkańcom z pewnością nie przyszło do głowy, że mogłyby tak po prostu zniknąć. Niemniej każda z cywilizacji, bez względu na to jak wspaniała, musi się skończyć i staje się zaginionym światem.

Niektóre z najbardziej niesamowitych skarbów starożytności są ciągle pogrzebane głęboko pod ziemią - ciągle nieodkryte; te niemal legendarne miejsca zniknęły wiele tysięcy lat temu i od tego czasu nikt ich nie oglądał. Serial jest detektywistyczną wyprawą, podczas której drobiazgowe badania archeologiczne wszelkich przesłanek historycznych dają podstawę do odkrycia tajemnic jednych najwspanialszych, zaginionych miast starożytności. Fabularyzacja pozwala na odtworzenie etapów odkrywczej podróży, a dzięki grafice komputerowej tym utraconym kiedyś dla świata skarbom zostaje przywrócona dawna świetność. Niektóre z tych miejsc są tak rozległe i wspaniałe, że ich ówczesnym mieszkańcom z pewnością nigdy nie przyszło do głowy, że mogłyby tak po prostu zniknąć. Takie wydarzenie można by porównać z zatopieniem Manhattanu lub zasypaniem Paryża. Jednak, jak zobaczymy w serialu, każda z cywilizacji, bez względu na to jak wspaniała, musi się skończyć i staje się zaginionym światem.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×