Źródła naszej cywilizacji

Ancient Worlds, Wielka Brytania 2010

Fascynująca podróż przez czasy narodzin państw i narodów od rozwoju wierzeń religijnych oraz pierwszych zastosowań i nadużyć władzy po kruchą granicę pomiędzy zasadami prawa i wolnością obywateli.

  • Gatunek: Serial dokumentalny

Źródła naszej cywilizacji w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Fascynująca, odkrywcza podróż przez czasy narodzin państw i narodów od rozwoju wierzeń religijnych oraz pierwszych zastosowań i nadużyć władzy po kruchą granicę pomiędzy zasadami prawa i wolnością obywateli. Bliski Wschód, Egipt, rosyjski Kaukaz i kraje basenu Morza Śródziemnego znajdą się w centrum zainteresowania zaproszonych do programu historyków, archeologów i innych znawców tematu.

Fascynująca, odkrywcza podróż przez czasy narodzin państw i narodów od rozwoju wierzeń religijnych oraz pierwszych zastosowań i nadużyć władzy po kruchą granicę pomiędzy zasadami prawa i wolnością obywateli. Bliski Wschód, Egipt, rosyjski Kaukaz i kraje basenu Morza Śródziemnego znajdą się w centrum zainteresowania zaproszonych do programu historyków, archeologów i innych znawców tematu. Od czasów powstania pierwszych miast Mezopotamii po epokę brązu i wojny perskie oraz Aleksandra Wielkiego i starożytny Rzym serial ożywia królów, wojowników, kupców i filozofów tamtej epoki, pokazując jak ich sukcesy i porażki ukształtowały świat, w którym żyjemy obecnie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×