Formuła E

Wyścigi w Berlinie,

Klasa wyścigów samochodowych utworzona w 2012 roku. W mistrzostwach Formuły E stosowane są jedynie jednomiejscowe samochody elektryczne. Seria jest licencjonowana oraz nadzorowana przez FIA.

  • Gatunek: Wyścigi samochodowe

Formuła E w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Kibice obejrzą jeden z wyścigów Formuły E, które odbyły się w sezonie trwającym od października 2016 roku do lipca 2017 roku. Kierowcy zmierzyli się latem 2017 roku na nowojorskim Brooklyn Street Circuit. Wyjątkowo dobrze w Stanach Zjednoczonych radził sobie Brytyjczyk Sam Bird (DS Virgin Racing), który zwyciężył w obu startach. Skuteczną jazdę pokazali również Francuz Jean-Éric Vergne (Techeetah) i Szwed Felix Rosenqvist (Mahindra Racing).

Klasa wyścigów samochodowych utworzona w 2012 roku. W mistrzostwach Formuły E stosowane są jedynie jednomiejscowe samochody elektryczne. Seria jest licencjonowana oraz nadzorowana przez Fédération Internationale de l'Automobile. Pierwszym sezonem MFE był sezon 2014/2015. Mistrzem kierowców został wtedy Nelson Piquet jr, wśród zespołów triumfował e.dams Renault. Każdy wyścig, łącznie z treningami i kwalifikacjami, jest rozgrywany w ciągu jednego dnia. Ma to zmniejszyć koszty i zminimalizować utrudnienia w miastach, gdzie są organizowane wyścigi.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×