HSBC Bowl Final w Dubaju

0

Impreza w Dubaju to drugi z dziewięciu turniejów tegorocznego cyklu IRB Sevens World Series. W Cup Final najlepsi okazali się Anglicy, którzy na pewno będą chcieli powtórzyć tamto osiągnięcie.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Rugby 7-osobowe

HSBC Bowl Final w Dubaju w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Impreza w Dubaju to drugi z dziewięciu turniejów tegorocznego cyklu IRB Sevens World Series. Półtora miesiąca temu czołowe reprezentacje globu walczyły o rankingowe punkty w Gold Coast w Australii. Najlepsza okazała się wówczas drużyna Fidżi. Przed rokiem w Dubaju triumfowali Anglicy. W grupie wygrali wszystkie trzy mecze, a w fazie play-off pokonali Nową Zelandię i Fidżi. W Cup Final okazali się wyraźnie lepsi od Francuzów 29:12. Okaże się, czy będą w stanie powtórzyć tamto osiągnięcie.

Impreza w Dubaju to drugi z dziewięciu turniejów tegorocznego cyklu IRB Sevens World Series. Półtora miesiąca temu czołowe reprezentacje globu walczyły o rankingowe punkty w Gold Coast w Australii. Najlepsza okazała się wówczas drużyna Fidżi. Wprawdzie w grupie podopieczni Aliferetiego Dere przegrali jedno spotkanie 14:15 z gospodarzami, awansowali jednak do dalszych gier, w których uporali się z Samoa (19:7) i RPA (21:10). W Cup Final nie dali z kolei najmniejszych szans Nowozelandczykom, pewnie pokonując All Blacks 32:14. W meczu o trzecie miejsce RPA wygrała z Kenią 41:7. W Plate Final najlepsi okazali się Argentyńczycy - w decydującym meczu wygrali 14:7 z Francuzami, w Bowl Final Hiszpanie, którzy w ostatnim spotkaniu okazali się lepsi od Anglików (19:14), a w Shield Final - Szkoci. W finałowym meczu z łatwością uporali się oni z Amerykanami, wygrywając 40:5. Przed rokiem w Dubaju triumfowali Anglicy. W grupie wygrali wszystkie trzy mecze, a w fazie play-off pokonali Nową Zelandię i Fidżi. W Cup Final okazali się wyraźnie lepsi od Francuzów 29:12. W spotkaniu, którego stawką było miejsce na najniższym stopniu podium Fidżi pokonało 26:21 Argentynę. Najsłabszy występ w sezonie zaliczyli wówczas rugbiści Nowej Zelandii, którzy odpadli w półfinale Plate Final i w Dubaju zdobyli zaledwie dziesięć punktów do klasyfikacji generalnej całego cyklu. W kolejnych imprezach prezentowali się jednak dużo lepiej i ostatecznie to właśnie oni triumfowali w IRB Sevens World Series 2011/2012.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×