HSBC Play-off w Australii

0

W tym roku IRB Sevens World Series odbędzie się już po raz czternasty. W poprzednich latach w imprezie najczęściej triumfowali Nowozelandczycy, którzy mają na koncie aż dziesięć zwycięstw.

  • Czas trwania: 30 minut, Gatunek: Rugby 7-osobowe

HSBC Play-off w Australii w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W tym roku IRB Sevens World Series odbędzie się już po raz czternasty. W poprzednich latach w imprezie najczęściej triumfowali Nowozelandczycy, którzy mają na koncie aż dziesięć zwycięstw. Trzy pozostałe wygrane podzieliły między sobą: Fidżi, Republika Południowej Afryki i Samoa. All Blacks triumfowali w całym cyklu także w ubiegłym sezonie. W pokonanym polu zostawili wówczas Fidżi i Anglię. Bieżący sezon IRB Sevens World Series składał się będzie z dziewięciu imprez. Inauguracyjne zawody rozegrane zostaną w najbliższy weekend w Australii, gosp

W tym roku IRB Sevens World Series odbędzie się już po raz czternasty. W poprzednich latach w imprezie najczęściej triumfowali Nowozelandczycy, którzy mają na koncie aż dziesięć zwycięstw. Trzy pozostałe wygrane podzieliły między sobą: Fidżi, Republika Południowej Afryki i Samoa. All Blacks triumfowali w całym cyklu także w ubiegłym sezonie. W pokonanym polu zostawili wówczas Fidżi i Anglię. Bieżący sezon IRB Sevens World Series składał się będzie z dziewięciu imprez. Inauguracyjne zawody rozegrane zostaną w najbliższy weekend w Australii, gospodarzami kolejnych turniejów będą: Dubaj, RPA, Nowa Zelandia, USA, Hongkong, Japonia, Szkocja i Anglia. Pierwotnie w kalendarzu zaplanowała była jeszcze impreza w La Placie w Argentynie, na prośbę organizatorów zrezygnowano z niej jednak, a jej inaugurację przeniesiono na sezon 2013/2014. W każdym z tegorocznych turniejów start zagwarantowanych ma 15 reprezentacji: Argentyna, Australia, Kanada, Anglia, Fidżi, Francja, Kenia, Nowa Zelandia, Portugalia, Samoa, Szkocja, RPA, Hiszpania, USA i Walia. Tradycyjnie o najwyższe lokaty walczyć powinny ekipy z Antypodów (Nowa Zelandia, Fidżi i Australia), Republika Południowej Afryki oraz reprezentacje z Wysp Brytyjskich. Przed rokiem w otwierających sezon zawodach w Gold Coast w Australii najlepsza okazała się reprezentacja Fidżi, która w finale wygrała 26:12z Nową Zelandią. W meczu o trzecie miejsce rugbiści RPA pokonali gospodarzy turnieju. W Plate Final Walia wygrała z Samoa, w Bowl Final Argentyna ze Szkocją, a w Shield Final Papua-Nowa Gwinea okazała się lepsza od Japonii.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×