HSBC Sevens World Series Bowl Final w Hongkongu

0

Do końca cyklu pozostały jeszcze cztery imprezy - najbliższa odbywa się w Hongkongu. Nowa Zelandia zdecydowanie prowadzi w rankingu i uchodzi za faworyta do zwycięstwa.

  • Czas trwania: 25 minut, Gatunek: Rugby 7-osobowe

HSBC Sevens World Series Bowl Final w Hongkongu w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Do końca cyklu pozostały jeszcze cztery imprezy - najbliższa odbywa się w Hongkongu. Nowa Zelandia zdecydowanie prowadzi w rankingu i uchodzi za faworyta do zwycięstwa. Cykl jest wyrównany, o czym świadczy fakt, że w dotychczasowych imprezach poza All Blacks na najwyższym stopniu podium stanęły również reprezentacje Fidżi, Samoa, Anglii i RPA. Przed rokiem w Hongkongu triumfowała reprezentacja Fidżi. Podopieczni Aliferetiego Dere'a na pewno będą starali się powtórzyć tamten sukces.

Od października ubiegłego roku do połowy stycznia rozegrano już pięć rund cyklu. Do końca cyklu pozostały jeszcze cztery imprezy - najbliższa odbywa się w Hongkongu.. Tydzień później najlepsi rugbiści rywalizować będą w Tokio, a w maju zmierzą się w kończących sezon zawodach w Glasgow i Londynie. Po rozegraniu pięciu imprez na czele klasyfikacji generalnej znajdują się Nowozelandczycy. All Blacks świetnie spisali się w prawie wszystkich imprezach, paradoksalnie najsłabiej wypadając przed rodzimą publicznością. Rozpoczęli sezon od drugiego miejsca w australijskim Gold Coast, powtórzyli ten wynik w Dubaju, następnie triumfowali w Port Elizabeth w RPA, zajęli trzecie miejsce w Wellington i znów drugie na zawodach w USA. Łącznie uzbierali już dziewięćdziesiąt sześć punktów i aż o dwadzieścia trzy wyprzedzają drugą w klasyfikacji generalnej Republikę Południowej Afryki i o dwadzieścia pięć trzecie Samoa. Cykl jest wyrównany, o czym świadczy fakt, że w dotychczasowych imprezach poza All Blacks na najwyższym stopniu podium stanęły również reprezentacje Fidżi, Samoa, Anglii i RPA. Ostatnia z nich triumfowała w poprzednich zawodach cyklu, w Las Vegas. Blitzbokke w finałowym spotkaniuorganizowanej w światowej stolicy hazardu imprezie wygrali 40:21 z Nową Zelandią. Podium uzupełniło Samoa, które w meczu o brąz pokonało Fidżi. W innych meczach finałowych Australia wygrała z Urugwajem (Shield Final), Francja z Argentyną (Bowl Final), a Kanada ze Szkocją (Plate Final). Przed rokiem w Hongkongu triumfowała reprezentacja Fidżi. Podopieczni Aliferetiego Dere'a w bardzo silnej grupie z Australią, Szkocją i Francją zdobyli komplet punktów. W ćwierćfinale pokonali Argentynę, w półfinale Anglię, a w decydującym spotkaniu okazali się lepsi od Nowej Zelandii. Ich zawodnik Metuisela Talebula został również najlepszym strzelcem turnieju. We wszystkich meczach zdobył w sumie 52 punkty. Zawodniczy Aliferetiego Dere'a na pewno będą starali się powtórzyć tamten sukces.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×