HSBC Sevens World Series Cup Final w Las Vegas

0

Tym razem siedmioosobowe drużyny rugbistów będą rywalizować w Las Vegas. Do grona faworytów zaliczają się Anglicy, Kenijczycy i Nowozelandczycy i Samoańczycy.

  • Czas trwania: 40 minut, Gatunek: Rugby 7-osobowe

HSBC Sevens World Series Cup Final w Las Vegas w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Tym razem siedmioosobowe drużyny rugbistów będą rywalizować w Las Vegas. Do grona faworytów zaliczają się Anglicy, Kenijczycy i Nowozelandczycy i Samoańczycy. Jeśli ekipa spoza tego grona znajdzie się w pierwszej trójce, dojdzie do dużej niespodzianki. W ubiegłym sezonie w światowej stolicy hazardu wygrali Samoańczycy. W finale pokonali 26:19 Nowozelandczyków. Na trzeciej pozycji turniej ukończyli rugbiści Fidżi, tuż za czołową trójką znaźle się reprezentanci Republiki Południowej Afryki.

Tym razem siedmioosobowe drużyny rugbistów będą rywalizować w Las Vegas. Do grona faworytów zaliczają się Anglicy, Kenijczycy i Nowozelandczycy i Samoańczycy. Tydzień temu ekipy wzięły udział w turnieju na Antypodach. W Wellington zdecydowanymi faworytami byli występujący przed własną publicznością Nowozelandczycy. Już w grupie przytrafiła im się porażka z Anglikami 14:19, która jednak nie miała większych konsekwencji, All Blacks awansowali bowiem do kolejnej rundy, a w ćwierćfinale Cup Final z łatwością ograli Australijczyków. W półfinale przegrali 14:19 z Kenijczykami. Ostatecznie w Wellington Sevens triumfowali reprezentanci Anglii - w ścisłym finale turnieju wygrali z Kenijczykami 24:19. W Plate Final najlepsi okazali się Australijczycy (22:7 ze Szkocją), w Bowl Final Kanadyjczycy (28:19 z Fidżi) a w Shield Final Walijczycy (26:21 z Tonga). Mimo że Nowozelandczycy na własnym terenie zajęli dopiero trzecie miejsce, pewnie utrzymali prowadzenie w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Z dorobkiem siedemdziesięciu siedmiu punktów aż o dwadzieścia jeden wyprzedzają Kenijczyków. Zawodnicy z Afryki tylko o jeden punkt wyprzedzają Samoa, o pięć Francję, Republikę Południowej Afryki i Fidżi, a o dziewięć Argentynę. Kolejną pozycję zajmują Anglicy, którzy awansowali w hierarchii po zwycięstwie w Wellington. W Nowej Zelandii wzbogacili swoje konto o dwadzieścia dwa punkty, w trzech poprzednich rundach wywalczyli ich zaledwie piętnaście. W ubiegłym sezonie w światowej stolicy hazardu wygrali Samoańczycy. W finale pokonali 26:19 Nowozelandczyków. Na trzeciej pozycji turniej ukończyli rugbiści Fidżi, tuż za czołową trójką znaźle się reprezentanci Republiki Południowej Afryki. W tym roku USA Sevens zorganizowane zostanie już po raz dziesiąty. Gospodarzem trzech pierwszych edycji było Carson, a w imprezie triumfowały kolejno Argentyna, Nowa Zelandia i Anglia. Przez trzy następne lata areną zawodów było Petco Park - stadion, na którym swoje mecze rozgrywa baseballowa drużyna San Diego Padres. Dopiero w 2010 roku cykl zawitał do Las Vegas, na Sam Boyd Stadium. Dotychczas na obiekcie tym wygrywali reprezentanci RPA i Samoa.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×