Kolarstwo: Giro d'Italia

Best of, Włochy

Drugi z największych kolarskich wyścigów świata - za Tour de France i przed Vuelta a España. Należy do cyklu UCI World Tour. Organizowany co roku od 1909 r., z wyjątkiem lat I i II wojny światowej.

  • Gatunek: Kolarstwo

Kolarstwo: Giro d'Italia w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Adam Probosz Komentarz
  • Dariusz Baranowski Komentarz

Opis programu

ZwińRozwiń

Tym razem zawodnicy uczestniczący w 105. edycji GdI pokonają trasę wytyczoną drogami Piemontu z Santeny do Turynu. Przejadą 147 kilometrów i zmierzą się ze stromymi podjazdami, w tym dwukrotnie z wjazdem na przełęcz Maddalena. Rozpoczną w ten sposób serię etapów górskich. Kibice z zainteresowaniem obejrzą jazdę pochodzącego z Włoch Cesarego Benedettiego (BORA-hansgrohe), który od sierpnia 2021 roku bierze udział w wyścigach kolarskich z polską licencją.

Drugi z największych kolarskich wyścigów świata, za Tour de France i przed Vuelta a España. Należy do cyklu UCI World Tour. Organizowany co roku od 1909 r., z wyjątkiem lat pierwszej i drugiej wojny światowej. Odbywa się w ciągu trzech tygodni w maju na zróżnicowanych trasach Włoch i krajów przyległych. Składa się z etapów płaskich, pośrednich i górskich oraz z jazdy indywidualnej na czas. Rekord wygranych łącznie pięciu edycji Giro d'Italia należy do trzech kolarzy: Włochów Alfreda Bindy i Fausta Coppiego oraz Belga Eddy'ego Merckxa.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×