Lekkoatletyka: Diamentowa Liga

Zawody w Dosze, Chiny

Diamentowa Liga to cykl mityngów lekkoatletycznych, które odbywają się wiosną i latem. Zawodnicy i zawodniczki występują w dwudziestu ośmiu konkurencjach. Najlepsi uczestniczą w podziale puli nagród w wysokości siedmiu milionów dolarów.

  • Gatunek: Lekkoatletyka

Lekkoatletyka: Diamentowa Liga w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Diamentowa Liga to cykl mityngów lekkoatletycznych, które odbywają się wiosną i latem. Zawodnicy i zawodniczki występują w dwudziestu ośmiu konkurencjach. Najlepsi uczestniczą w podziale puli nagród w wysokości siedmiu milionów dolarów. Imprezy rozgrywane są między innymi w Gateshead, Dosze, Florencji, Oslo, Sztokholmie, Monako, Londynie, Szanghaju, Eugene, Lozannie, Paryżu, Brukseli i Zurychu.

Dziesiąta edycja prestiżowych zawodów Diamentowej Ligi. Tym razem mityng odbędzie się w dniach 21-22 lipca w ramach London Grand Prix. W zmaganiach wystąpi trójka Polaków. W sobotę w biegu osób niewidomych na 200 m będzie rywalizowała multimedalistka mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych Joanna Mazur; w niedzielę na 800 m pobiegnie wielokrotny medalista Adam Kszczot, a na dystansie mili zaprezentuje się finalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r., Sofia Ennaoui.

Komentarze

Skomentuj
  • pajac (gość)

    debilu to nie jest powtórka popraw to

    06.07.2020 14:18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×