Letnie igrzyska paraolimpijskie w Rio de Janeiro

Podsumowanie, Szwajcaria 2016

Zawodnicy i zawodniczki rywalizują w Rio de Janeiro w 528 konkurencjach w ramach 22 dyscyplin sportowych. Polacy powinni należeć do czołowych reprezentacji podczas tej imprezy.

  • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Igrzyska paraolimpijskie

Letnie igrzyska paraolimpijskie w Rio de Janeiro w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Zawodnicy i zawodniczki rywalizują w Rio de Janeiro w 528 konkurencjach w ramach 22 dyscyplin sportowych, które obejmują między innymi jeździectwo, kolarstwo, koszykówkę na wózkach, lekkoatletykę, łucznictwo, piłkę pięcioosobową, pływanie, podnoszenie ciężarów, siatkówkę na siedząco, strzelectwo, szermierkę na wózkach, tenis na wózkach i tenis stołowy. Polacy powinni należeć do czołowych reprezentacji podczas tej imprezy. W 2012 roku w Londynie zdobyli 36 medali, w tym 14 złotych, 13 srebrnych i 9 brązowych.

Letnie igrzyska paraolimpijskie organizowane są systematycznie, w cyklu czteroletnim począwszy od roku 1960. Odbywają się w terminie 2-3 tygodni po zakończeniu igrzysk olimpijskich, a od Igrzysk w Seulu w 1988 także na tych samych obiektach sportowych. Polacy po raz pierwszy wzięli udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Heidelbergu w 1972 r. W czasie igrzysk w Rio de Janeiro Polskę będzie reprezentować 97 zawodników i zawodniczek.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×