Mistrzostwa Europy w Budapeszcie

0

Czołówka najlepszych pływaków Europy będzie rywalizowała w Budapeszcie podczas 30. mistrzostw Europy na normalnym basenie. Zawody zapowiadają się wyjątkowo interesująco.

 • Czas trwania: 120 minut, Gatunek: Pływanie

Mistrzostwa Europy w Budapeszcie w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Czołówka najlepszych pływaków Europy będzie rywalizowała w Budapeszcie podczas 30. mistrzostw Europy na normalnym basenie. Zawody zapowiadają się wyjątkowo interesująco. Wśród wyróżniających się powinni być: Węgrzy Dániel Gyurta i László Cseh, Niemiec Paul Biedermann, Francuz Alain Bernard, Niemka Britta Steffen i Szwedka Therese Alshammar. W reprezentacji Polski są m.in.: Paweł Korzeniowski, Klaudia Naziębło, Mirella Olczak, Paulina Zachoszcz, Karolina Szczepaniak, Alicja Tchórz, Karolina Urbańska, Katarzyna Wilk i Marcin Cieślak.

W drodze do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, czołówka najlepszych pływaków z Europy w dniach 4-15 sierpnia będzie rywalizowała w Budapeszcie podczas 30-tych mistrzostw Europy na długim basenie. Zawody zapowiadają się wyjątkowo interesująco, między innymi z racji wprowadzenia przez Międzynarodową Federację Pływacką (FINA) nowych regulacji odnoszących się do używanych przez pływaków wysoce zaawansowanych technologicznie strojów, które były przedmiotem wielu kontrowersji podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Rzymie. Wprowadzone ograniczenia mają stać na straży uczciwej rywalizacji. Węgry liczą na udane występy swoich rodaków. Daniel Gyurta (mistrz świata na 200 m stylem klasycznym) oraz Laszlo Cseh (4-krotny medalista igrzysk olimpijskich) są największymi nadziejami gospodarzy na podium. Do grona pretendentów do tytułu mistrzowskiego na dystansie 200 i 400 m stylem dowolnym należy zaliczyć Paula Biedermanna, któremu przypadła nagroda dla najlepszego europejskiego pływaka 2009 roku. Niemiec został uhonorowany m.in. za zdobycie dwóch złotych medali na dystansie 200 i 400 m klasykiem na ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Rzymie. Z kolei Francuzi liczą na ich rodaka Alaina Bernarda, który bronić będzie tytułów mistrza Europy na 50 i 100 m stylem klasycznym. Największe gwiazdy wśród kobiet: - Britta Steffen (Niemcy) - aktualna mistrzyni świata na 50 i 100 m stylem dowolnym. - Therese Alshammar (Szwecja) - specjalistka od stylu klasycznego i motylkowego Reprezentacja Polski na mistrzostwa Europy w Budapeszcie liczy 26 osób. W gronie polskich zawodniczek zabraknie Otylii Jędrzejczak. Polscy kibice liczą szczególnie na występ Pawła Korzeniowskiego, który jest specjalistą na dystansie 200 m stylem motylkowym, co udowodnił zdobyciem srebrnego medalu podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Rzymie. Obok doświadczonych reprezentantów w kadrze znaleźli się także juniorzy - Klaudia Naziębło, Mirella Olczak, Paulina Zachoszcz, Karolina Szczepaniak, Alicja Tchórz, Karolina Urbańska, Katarzyna Wilk i Marcin Cieślak.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×