Mistrzostwa Świata w Stambule

0

W Stambule odbędzie się jedenasta edycja MŚ w pływaniu na krótkim basenie. Program obejmuje po 17 konkurencji indywidualnych mężczyzn i kobiet w 5 stylach oraz po 3 sztafety.

  • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Pływanie na krótkim basenie

Mistrzostwa Świata w Stambule w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W Stambule odbędzie się jedenasta edycja MŚ w pływaniu na krótkim basenie. Program obejmuje po 17 konkurencji indywidualnych mężczyzn i kobiet w 5 stylach (dowolnym, grzbietowym, klasycznym, motylkowym i zmiennym) oraz po 3 sztafety 4 x 100 m i 4 x 200 m stylem dowolnym oraz 4 x 100 m stylem zmiennym. Głównymi gwiazdami imprezy powinni być: Amerykanin Ryan Lochte, Francuz Yannick Agnel, Chad le Clos z RPA oraz Francuzka Camille Muffat i Holenderka Ranomi Kromowidjojo, a wśród Polaków - Konrad Czerniak i Radosław Kawęcki.

W Stambule odbędzie się jedenasta edycja MŚ w pływaniu na krótkim basenie. Program obejmuje po 17 konkurencji indywidualnych mężczyzn i kobiet w 5 stylach (dowolnym, grzbietowym, klasycznym, motylkowym i zmiennym) oraz po 3 sztafety 4 x 100 m i 4 x 200 m stylem dowolnym oraz 4 x 100 m stylem zmiennym. Głównymi gwiazdami imprezy powinni być: Amerykanin Ryan Lochte, Francuz Yannick Agnel, Chad le Clos z RPA oraz Francuzka Camille Muffat i Holenderka Ranomi Kromowidjojo. Największą nadzieją na medal w 13-osobowej reprezentacji Polski jest Radosław Kawęcki, który w listopadzie obronił tytuł mistrza Europy na 200 m stylem grzbietowym. Zawody w Turcji są jego imprezą docelową w sezonie zimowym. Przed dwoma laty w Dubaju Polakom nie udało się zdobyć medalu. Wtedy najbliższej sukcesu był Konrad Czerniak, który na 100 m stylem motylkowym zajął piąte miejsce. Zawodnik klubu Wisła Puławy w tym roku spisywał się poniżej oczekiwań, ale ostatnio pokazał się z rewelacyjnej strony podczas mistrzostw Hiszpanii, gdzie indywidualnie zdobył aż cztery złote medale. W Turcji Czerniak wystartuje na 100 i 50 m stylem dowolnym oraz na 100 m stylem motylkowym. Oprócz Kawęckiego (Korner Zielona Góra) i Czerniaka w kadrze Polski są: Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław), Agata Magner (Jordan Kraków), Karolina Szczepaniak (AZS AWF Warszawa), Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław), Aleksandra Urbańczyk (MKS Trójka Łódź), Tomasz Polewka (Ruch Grudziądz), Michał Poprawa (AZS AWF Katowice), Mateusz Sawrymowicz (MKP Szczecin), Jan Świtkowski (Skarpa Lublin), Filip Zaborowski (MKP Szczecin) i Karol Zaczyński (AZS AWF Katowice).

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×