Polska - ZSRR

0

Na MŚ rozgrywanych w 1976 roku w Katowicach reprezentacja Polski nie była faworytem. Dotyczyło to zwłaszcza pierwszego meczu, który Polacy rozgrywali z reprezentacją ZSRR, mistrzami świata.

  • Czas trwania: 115 minut, Gatunek: Hokej na lodzie

Polska - ZSRR w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Na MŚ rozgrywanych w 1976 roku w Katowicach reprezentacja Polski nie była faworytem. Dotyczyło to zwłaszcza pierwszego meczu, który Polacy rozgrywali z reprezentacją ZSRR, mistrzami świata. Doszło do wielkiej niespodzianki. Polacy grali świetnie, a zwycięstwo przeszło do historii polskiego sportu. Wydarzenie było tym bardziej znaczące, bo miało bardzo ważny podtekst polityczny, o czym we wstępie mówi Marek Jóźwik. Mecz w katowickim spodku komentował nieżyjący Stefan Rzeszot, legenda polskiego dziennikarstwa.

Na mistrzostwach świata rozgrywanych w 1976 roku w Katowicach reprezentacja Polski nie była faworytem. Dotyczyło to zwłaszcza pierwszego meczu mistrzostw jaki Polacy rozgrywali z reprezentacją ZSRR - mistrzami świata. Tymczasem doszło do wielkiej niespodzianki Polacy grali świetnie, a zwycięstwo przeszło do historii polskiego sportu. Wydarzenie było tym bardziej znaczące, bo miało bardzo ważny podtekst polityczny, o czym we wstępie mówi Marek Jóźwik. Mecz w katowickim spodku komentował nieżyjący Stefan Rzeszot - legenda polskiego dziennikarstwa.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×