Puchar Świata

Zawody w Pokljuce - bieg kobiet na 12,5 km ze startu wspólnego,

Wśród biatlonistek Kryształowej Kuli PŚ bronić będzie Kaisa Makarainen, a jej główną przeciwniczką wydaje się Anastasija Kuźmina. W barwach Polski powinny wystąpić Monika Hojnisz i Kamila Żuk.

  • Gatunek: Biatlon

Puchar Świata w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Tomasz Jaroński Komentarz
  • Krzysztof Wyrzykowski Komentarz
  • Tomasz Sikora Komentarz

Opis programu

ZwińRozwiń

Wśród biatlonistek Kryształowej Kuli Pucharze Świata bronić będzie Kaisa Makarainen, a jej główną przeciwniczką wydaje się reprezentująca Słowację Anastasija Kuźmina, która w ubiegłym roku przegrała z Finką walkę o prymat w klasyfikacji generalnej PŚ o 3 punkty. Największe nadzieje, jeśli chodzi o reprezentantki Polski, kibice wiążą ze startami Moniki Hojnisz. Będą też uważnie obserwować starty dwukrotnej mistrzyni świata juniorek Kamili Żuk. 21-latka z Wałbrzycha debiutowała w PŚ w 2015 roku w Pokljuce.

Kryształowej Kuli bronić będzie Kaisa Makarainen, ale apetyt na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej będzie miała także reprezentująca Słowację Anastasija Kuźmina, która w ubiegłym roku przegrała z Finką Kryształową Kulę o zaledwie trzy punkty. Na trasach nie zobaczymy z kolei trzeciej zawodniczki ubiegłego sezonu Darji Domraczewej. Białorusinka, podobnie jak jej mąż – król biathlonu Ole Einar Bjoerndalen – zakończyła karierę. Największe nadzieje, jeśli chodzi o reprezentantki Polski można wiązać ze startami Moniki Hojnisz. Z dużą ciekawością należy się także przyglądać startom dwukrotnej mistrzyni świata juniorek Kamili Żuk. 21-latka z Wałbrzycha debiutowała w Pucharze Świata 3 lata temu w Pokljuce. Zajęła wówczas 75. miejsce w sprincie, ale teraz bez wątpienia stać ja na znacznie lepsze wyniki.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×