Raków Częstochowa - ŁKS Łódź

PKO BP Ekstraklasa, Polska

W tej kolejce PKO BP Ekstraklasy Raków zagra u siebie ŁKS-em. Gospodarze starają się wejść do grupy mistrzowskiej, a goście usiłują wydostać się ze strefy spadkowej.

 • Czas trwania: 128 minut, Gatunek: Piłka nożna

Raków Częstochowa - ŁKS Łódź w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

W tej kolejce PKO BP Ekstraklasy Raków zagra u siebie ŁKS-em. Gospodarze starają się wejść do grupy mistrzowskiej, a goście usiłują wydostać się ze strefy spadkowej. Warto przypomnieć, że w październiku 2019 roku łodzianie okazali się lepsi od częstochowian 2:0. Uzyskali wtedy jeden z nielicznych korzystnych wyników w obecnym sezonie. Jeśli powtórzą tamto osiągnięcie, zbliżą się do Korony Kielce i Arki Gdynia, drużyn, które również walczą o pozostanie w polskiej elicie.

W najwyższej klasie rozgrywkowej piłki nożnej mężczyzn w Polsce występuje 16 drużyn klubowych. Rozgrywają one mecze w 30 kolejkach fazy zasadniczej. Potem dzielą się na grupy mistrzowską i spadkową, by rozgrywać spotkania w 7 kolejkach. Ekipa z najwyższą liczbą punktów zostaje mistrzem kraju i awansuje do eliminacji Ligi Mistrzów UEFA, a dwie następne awansują do eliminacji Ligi Europy UEFA. Trzy zespoły z najniższą liczbą punktów spadają do Fortuna 1. Ligi.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×