Stanisław Marusarz - wspomnienia

Polska 2006

Stanisław Marusarz, skoczek narciarski i olimpijczyk, wspomina dramatyczne epizody ze swego życia i kariery sportowej, m.in. zdobycie medalu MŚ i ucieczkę z więzienia gestapo.

  • Czas trwania: 9 minut, Gatunek: Magazyn sportowy

Stanisław Marusarz - wspomnienia w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Stanisław Marusarz, skoczek narciarski i olimpijczyk, wspomina dramatyczne epizody ze swego życia i kariery sportowej: zakończony kontuzją start w 1937 r. na MŚ w Chamonix ze złamanym obojczykiem, zdobycie tytułu wicemistrza świata w skokach narciarskich w Lahti w 1938 r. pomimo upadku w pierwszym skoku, aresztowanie przez gestapo, przesłuchania, skazanie na karę śmierci 2 lipca 1940 r. i ucieczkę z więzienia. Bohater prezentuje też trofeów sportowych.

Stanisław Marusarz, skoczek narciarski, olimpijczyk wspomina dramatyczne epizody ze swojego życia i kariery sportowej: - start w 1937 r. na mistrzostwach świata w Chamonix ze złamanym obojczykiem (12. miejsce w skokach) - zdobycie tytułu wicemistrza świata w skokach narciarskich w Lahti (1938 r.) pomimo upadku w pierwszym skoku - aresztowanie przez gestapo, przesłuchania, skazanie na karę śmierci w dniu 02.07.1940 r. i ucieczkę z więzienia - prezentacja trofeów sportowych

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×