World Match Racing Tour w Malezji

0

Tym razem w Kuala Terengganu w Malezji odbędą się ostatnie zawody sezonu - Monsoon Cup. Najlepszymi zawodnikami cyklu są Björn Hansen ze Szwecji i Brytyjczyk Ian Williams.

  • Czas trwania: 120 minut, Gatunek: Żeglarstwo

World Match Racing Tour w Malezji w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

World Match Racing Tour to najbardziej prestiżowa żeglarska seria jednostek jednokadłubowych. W tym roku rozgrywana jest w ośmiu rundach, a zawodnicy goszczą na trzech kontynentach. Tym razem w Kuala Terengganu w Malezji odbędą się ostatnie zawody sezonu - Monsoon Cup. Najlepszymi zawodnikami cyklu są Björn Hansen ze Szwecji i Brytyjczyk Ian Williams - ubiegłoroczny mistrz świata. Obaj mają w dorobku po dwa zwycięstwa i prowadzą przed decydującymi regatami. Szwed ma nad rywalem minimalną przewagę.

World Match Racing Tour to najbardziej prestiżowa żeglarska seria jednostek jednokadłubowych. W tym roku rozgrywana jest w ośmiu rundach, a zawodnicy goszczą na trzech kontynentach. Tym razem w Kuala Terengganu w Malezji odbędą się ostatnie zawody sezonu - Monsoon Cup. Najlepszymi zawodnikami cyklu są Björn Hansen ze Szwecji i Brytyjczyk Ian Williams - ubiegłoroczny mistrz świata. Obaj mają w dorobku po dwa zwycięstwa i prowadzą przed decydującymi regatami. Szwed ma nad rywalem minimalną przewagę - 2,25 punktu, dlatego sprawa tytułu wciąż nie jest więc jeszcze rozstrzygnięta. Za zwycięstwo w Monsoon Cup otrzymuje się 38 punktów, drugi na mecie dostaje 33 punkty, wystarczy więc, że Williams zwycięży w całych zawodach i Hansen nie będzie w stanie odebrać mu mistrzostwa. W grze o tytuł wciąż liczą się jeszcze Keith Swinton, Peter Gilmour i Pierre-Antoine Morvan, ich szanse są jednak iluzoryczne. Ubiegłoroczny Monsoon Cup zakończył się zwycięstwem Iana Williamsa. Brytyjczyk z Team GAC Pindar zapewnił sobie tym samym trzeci tytuł mistrza świata (poprzednio triumfował on w całym cyklu w 2007 i 2008 roku). W klasyfikacji generalnej wyprzedził Francesco Bruniego z Włoch i Szweda Johniego Berntssona.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×