Wyścig w Concordzie

0

Faworytem wyścigu w Concordzie jest Jimmie Johnson. Kierowca teamu Hendrick Motorsports wygrywał tu w 2004, 2005 i 2009 roku. Jednym z jego najgroźniejszych rywali jest Brad Keselowski.

  • Czas trwania: 240 minut, Gatunek: Nascar

Wyścig w Concordzie w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Faworytem wyścigu w Concordzie jest Jimmie Johnson. Kierowca teamu Hendrick Motorsports wygrywał tu w 2004, 2005 i 2009 roku. Przez cały obecny sezon spisywał się on bardzo dobrze, trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, a w Pogoni za Mistrzostwem zajmował miejsca kolejno drugie, drugie i czwarte. Dopiero w poprzedni weekend został sklasyfikowany na siedemnastej pozycji, niemniej i tak zajmuje znakomite drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Wyżej od niego znajduje się tylko będący w fenomenalnej formie Brad Keselowski. Z czternastu

Organizowany na torze Charlotte Motor Speedway w Concordzie w Północnej Karolinie Bank of America 500 to klasyk amerykańskich sportów motorowych. Premierowa edycja wyścigu odbyła się w 1960 roku, a zawodnicy mieli pokonania 267 okrążeń, które składały się na dystans 400 mil. Pierwszym historycznym zwycięzcą został Speedy Thompson. Przez całą karierę wygrał on łącznie dwadzieścia wyścigów - na Charlotte Motor Speedway nie stanął już jednak nigdy na najwyższym stopniu podium. Zaledwie przez sześć lat w Concordzie ścigano się przez 267 okrążeń, w 1966 roku dystans wydłużono o sto okrążeń, do 501 mil. Pierwszym zwycięzcą pięćsetki został Lee Roy Yarbrough, ostatnim - Matt Kenseth. W ostatnich latach w Bank of America 500 najczęściej zwyciężał Jimmie Johnson. Kierowca teamu Hendrick Motorsports wygrywał tu w 2004, 2005 i 2009 roku. Johnson to w pewnością jeden z faworytów niedzielnego wyścigu. Przez cały obecny sezon spisywał się on bardzo dobrze, trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, a w Pogoni za Mistrzostwem zajmował miejsca kolejno drugie, drugie i czwarte. Dopiero w poprzedni weekend został sklasyfikowany na siedemnastej pozycji, niemniej i tak zajmuje znakomite drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Wyżej od niego znajduje się tylko będący w fenomenalnej formie Brad Keselowski. Z czternastu ostatnich wyścigów tylko jeden ukończył on poza pierwszą dziesiątką, w najważniejszej części sezonu wygrał już dwa razy i nad Johnsonem ma czternastopunktową przewagę. Szanse na czołowe lokaty mają również Denny Hamlin i Kasey Kahne. Wprawdzie w ubiegłym tygodniu w Talladedze obaj spisali się nieco słabiej, niemniej wciąż zachowują realne szanse na mistrzostwo. Nie należy przekreślać też Jeffa Gordona - w trzech ostatnich wyścigach był trzeci i dwukrotnie drugi, a także nieco niespodziewanego zwycięzcy w ubiegłej niedzieli Matta Kensetha, który miał już w tym sezonie kilka bardzo udanych startów.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×