ZSRR - Polska

0

Mecz ZSRR - Polska na MŚ w 1982 roku był ważny z dwóch powodów. Po pierwsze Polacy musieli co najmniej zremisować, by pozostać w turnieju, a stawką był awans do strefy medalowej.

  • Czas trwania: 115 minut, Gatunek: Piłka nożna

ZSRR - Polska w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Mecz ZSRR - Polska na MŚ w 1982 roku był ważny z dwóch powodów. Po pierwsze Polacy musieli co najmniej zremisować, by pozostać w turnieju, a stawką był awans do strefy medalowej. Po drugie był aspekt polityczny. W Polsce trwał stan wojenny i gra z ówczesnym wrogiem miała charakter symboliczny. Władza komunistyczna w Polsce nie bardzo wiedziała, jak oceniać to wydarzenie. Na stadionie mocno akcentowane były symbole "Solidarności", które realizujący mecz w studiu warszawskim TVP starał się za wszelką cenę zasłonić.

Retransmisja meczu z Mistrzostw Świata w 1982 roku w piłce nożnej, Polska - ZSRR. Mecz ważny z dwóch powodów. Po pierwsze musieliśmy co najmniej zremisować, by grać dalej w turnieju, a stawką był awans do strefy medalowej mistrzostw. Po drugie aspekt polityczny. W Polsce trwał stan wojenny i gra z ówczesnym wrogiem miała charakter symboliczny. Władza komunistyczna w Polsce nie bardzo wiedziała jak oceniać to wydarzenie. Z jednej strony sukces sportowy, z drugiej niezadowolenie towarzyszy z Kremla. Na stadionie, na widowni, mocno akcentowane były symbole solidarności, które realizujący mecz w studiu warszawskim TVP starał się za wszlką cenę zasłonić, przykrywając widzów z transparentami neutrealnymi przebitkami. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Rosjanie wrócili do domu, Polacy grali dalej. Na mistrzostawch wywalczyli brązowy medal. Spotkanie komentował Jan Ciszewski.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×