MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ścieżki nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim. Gdzie warto iść w weekend 25 - 26 maja. 3 najciekawsze trasy

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim można uprawiać w wielu miejscach. Mimo to zachęcamy do wybrania szlaków, które zostały sprawdzone przez innych. We współpracy z Traseo mamy dla Was 3 krajobrazowe ścieżki nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim. Na każdy weekend przedstawiamy Wam nowy zestaw ścieżek do wyboru. Przekonaj się, co mamy na weekend.

Spis treści

Szlaki nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim

Jakie trasy nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim lubią mieszkańcy? Sprawdziliśmy to.

Traseo to aplikacja, dzięki której każdy może śledzenia swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. Razem z Traseo proponujemy Wam 3 malownicze ścieżki nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim. Wybierz najlepszą dla siebie.

Nim wyruszysz, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 25 maja w woj. warmińsko-mazurskim ma być od 16°C do 25°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 0% do 57%. W niedzielę 26 maja w woj. warmińsko-mazurskim ma być od 16°C do 25°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 5% do 56%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Mikoszewo - Jantar - Mikoszewo

  • Początek trasy: Tolkmicko
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 21,1 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 40 min.
  • Przewyższenia: 236 m
  • Suma podejść: 387 m
  • Suma zejść: 385 m

Amatorom nordic walking trasę poleca Pio.such

Ciekawa trasa, prowadząca przez lasy Mierzei Wiślanej, plażę, drogę przy ujściu Wisły do Zatoki Gdańskiej a także przez rezerwat przyrody.
Wycieczkę rozpoczynamy przy jednym z licznych ośrodków wypoczynkowych OWS Basia w Mikoszewie i kierujemy się na wschód żwirową drogą, biegnąca między licznymi ośrodkami wczasowymi i pensjonatami. Droga wiedzie do lasu, na wschód. Po wbiegnięciu w las kierujemy się cały czas główną, szeroka leśna drogą w stronę Jantara. Droga wiedzie przez piękny las, a wokół widać liczne ślady świadczące o tym, że w tych terenach nielegalnie wydobywa się bursztyn. Gdy kończy się las i zaczyna się ulica Zakole, dochodzimy do ul. Morskiej, prowadzącej do plaży, na którą jednak nie wchodzimy, skręcamy w prawo i zataczamy główną drogą koło, dochodząc ponownie do ulicy Morskiej. Tu do pokonania mamy kilka wzniesień wydmowego sosnowego lasu. Po dojściu do ulicy morskiej, wracamy na drogę, którą kierowaliśmy się na początku i wracamy nią do Mikoszewa, lecz to nie koniec naszej podróży. Kierujemy się prosto na zachód do Wisły, wzdłuż której podążamy, wprost do ujścia. Trasa wiedzie kamienistą nawierzchnią, po lewej stronie mamy przekop Wisły a po prawej trzciny i szuwary, zamieszkałe przez liczne ptaki - to rezerwat "Mewia Łacha". Mijamy dawny posterunek WOP i podążamy dalej do ujścia, gdzie znajduje się betonowa "promenada" z latarnią sygnalizacyjna na końcu. Następnie skręcamy na plażę, i kierujemy się zbierając bursztyny do pierwszego wyjścia. Przez wydmowy las wychodzimy w Mikoszewie i zmierzamy do miejsca startu. Jest to idealna wycieczka zarówno dla rowerzystów, lecz muszą liczyć się z odcinkiem pokonywanym po plaży, jak i dla amatorów biegania i wytrwałych nordic walkerów, ponieważ cała trasa wynosi około 21km.
Nawiguj


🌲🌤️ Trasa nordic walking: Jezioro Bachotek dookoła

  • Początek trasy: Nowe Miasto Lubawskie
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 13,15 km
  • Czas trwania marszu: 2 godz. i 24 min.
  • Przewyższenia: 85 m
  • Suma podejść: 863 m
  • Suma zejść: 860 m

Trasę dla amatorów nordic walking poleca Wojciechstypa

Jezioro Bachotek należy do największych jezior na Pojezierzu Brodnickim. Niezbyt duża odległość od Brodnicy i dobry dojazd powoduje, że jest do miejsce częstych wycieczek pieszych i rowerowych.
Na wschodnim brzegu jeziora są trzy ośrodki wypoczynkowe. Dużym plusem jest możliwość obejścia (objechania) jeziora dookoła - ok. 14 km po drogach asfaltowych i gruntowych.
Jezioro Bachotek leży w granicach Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Oprócz powszechnie występujących łabędzi, różnych gatunków kaczek i zaskrońców, można również zobaczyć czaple siwe i żurawie, a przy odrobinie szczęścia bobra albo krążącego nad lasem bielika.
Dojazd: z Brodnicy ok. 3 km drogą wojewódzką nr 15 w kierunku Olsztyna do Tamy Brodzkiej.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Ciche - Jez. Głowińskie

  • Początek trasy: Kisielice
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 8,59 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 44 min.
  • Przewyższenia: 78 m
  • Suma podejść: 552 m
  • Suma zejść: 569 m

Trasę dla amatorów nordic walking poleca Wojciechstypa

Nowa trasa z Cichego do południowego skraju Jez. Głowińskiego i z powrotem do wsi Ciche drogą przez las, koło szkółki w Zaroślach i północnego skraju jeziora Ciche.
Bardzo fajna trasa pieszej wycieczki, tylko trzeba zabezpieczyć się przed komarami, bo dzisiaj było ich strasznie dużo.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy warto uprawiać nordic walking?

Nordic walking to sport, który może uprawiać prawie każdy. Dlatego wiele osób wybiera nordic walking. Może przynosić wiele korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Aktywność fizyczna jest potrzebna w dbaniu o zdrowie fizyczne i psychiczne. Nordic walking może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Gdzie na nordic walking w woj. warmińsko-mazurskim?

Mazury i Warmia słyną ze swoich pięknych lasów, jezior i gotyckich zamków. Całe województwo nadaje się doskonale do wędrówek pieszych i wycieczek rowerowych.

Wypoczynek na łonie przyrody łatwo też połączyć ze zwiedzaniem zabytków. Wybierzcie się np. do Reszla, gdzie za sprawą zachowanego dawnego układu miasta można poczuć się jak w średniowieczu. W tutejszym zamku możecie zwiedzić wystawę poświęconą narzędziom tortur i odtworzoną celę ostatniej czarownicy w Europie, spalonej w Reszlu na początku XIX w. Orneta to z kolei miasto z czarnym smokiem w herbie i warto poznać jego legendę, powiązaną z pięknym gotyckim ratuszem. W Gietrzwałdzie możecie zwiedzić maryjne sanktuarium, zbudowane w miejscu objawień z końca XIX w. Z kolei w nadmorskim Fromborku na turystów czeka największy kościół Warmii – bazylika archikatedralna Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja. Wnętrze jest spektakularne, ale być może największą atrakcję stanowi grób Mikołaja Kopernika z tablicą pamiątkową w kształcie mapy Układu Słonecznego.

Na wycieczkę z dziećmi świetnie nadaje się Mrongoville, czyli miasteczko westernowe, w którym można poczuć się jak bohater filmów o Dzikim Zachodzie, postrzelać z rewolwerów, pojeździć na koniu i posłuchać muzyki w saloonie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna