10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki - gala otwarcia

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki - gala otwarcia, Polska 2019

Co trzy lata artyści z całego świata spotykają się w Warszawie, aby zaprezentować talent przed wybitnymi przedstawicielami świata muzyki. Sukces może być przepustką do międzynarodowej kariery.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Program artystyczny

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki - gala otwarcia w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

5 maja 2019 roku, w dniu 200. urodzin Stanisława Moniuszki, odbędzie się gala otwarcia 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Jest to największy konkurs wokalny w Polsce, zainicjowany w 1992 roku przez Marię Fołtyn - gwiazdę scen operowych i propagatorkę twórczości polskiego kompozytora, dyrygenta, pedagoga i organisty. Co trzy lata artyści z całego świata spotykają się w Warszawie, aby zaprezentować talent przed wybitnymi przedstawicielami świata muzyki. Sukces może być przepustką do międzynarodowej kariery.

5 maja w dniu 200. urodzin Stanisława Moniuszki TVP Kultura będzie transmitować Galę Otwarcia 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki - uroczysty koncert z udziałem laureatów poprzednich edycji Konkursu. Organizowany przez Teatr Wielki Operę Narodową Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki to największy konkurs wokalny w Polsce. Stworzony w 1992 roku przez Marię Fołtyn - gwiazdę scen operowych, legendarną Halkę, reżysera i animatora, ale także niestrudzoną propagatorkę twórczości Stanisława Moniuszki. Co trzy lata młodzi artyści z całego świata zbierają się w Warszawie, aby zaprezentować swój talent przed wybitnymi przedstawicielami świata muzyki, a odniesiony tu sukces staje się dla wielu z nich ważnym krokiem ku międzynarodowej karierze.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×