17. Przystanek Woodstock 2011

Polska 2011

Koncert Piotra Bukartyka na dużej scenie Przystanku Woodstock. Artysta znany jest przede wszystkim jako autor i kompozytor piosenek.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Koncert

17. Przystanek Woodstock 2011 w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Jerzy Owsiak Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Koncert Piotra Bukartyka na dużej scenie Przystanku Woodstock. Bukartyk to laureat wielu konkursów piosenki poetyckiej; w latach 90. współpracował z kabaretem Pod Egidą, słuchacze Programu III Polskiego Radia znają go dzięki prowadzeniu dwóch audycji - "Ładne kwiatki" i "Zapraszamy do Trójki". Artysta znany jest przede wszystkim jako autor i kompozytor piosenek. Utwory jego autorstwa wykonują m.in.: Mietek Szcześniak, Andrzej Krzywy, Various Manx, Stanisław Sojka, Krzysztof Kiljański i Ewelina Flinta.

Pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego. Pisać i śpiewać zaczął w szkole średniej. W latach 80. laureat wielu konkursów piosenki poetyckiej (Olsztyńskie Spotkania Zamkowe, OPPA, Studencki Festiwal Piosenki itp.) oraz kabaretowych (Kabareton w Opolu). W latach 1991 - 1997 współpracował z kabaretem Pod Egidą. W 1997 wydał płytę "Szampańskie wersety" nominowaną do Fryderyka w kategorii "dance i techno", mimo że nagrane piosenki parodiują owe style muzyczne. Od lipca 2007 do 2009 prowadził audycję "Ładne kwiatki" w Programie III Polskiego Radia. Występuje także w piątkowych audycjach "Zapraszamy do Trójki". Piotr Bukartyk nigdy nie miał złudzeń, że jako muzyk zdobędzie popularność porównywalną z popularnością któregokolwiek z polskich tercetów. Uważa, że o ptakach w Polsce napisano już wszystko, i to w zaledwie dwóch utworach o cieniu orła i sępie miłości. Jego kontakty ze skupionym na ornitologii polskim szołbiznesem należą do sporadycznych, kiedy to udziela się jako aktor, gospodarz programów telewizyjnych czy konferansjer, w czym jest zresztą nie do podrobienia. Utwory jego autorstwa wykonują jednak ciągle Mietek Szcześniak, Andrzej Krzywy, Various Manx, Stanisław Sojka, Krzysztof Kiljański i Ewelina Flinta. Wielu też (ilość niepoliczalna) chciałoby takie utwory wykonywać. Nie ma co liczyć na to, że Bukartyk zdystansuje Britney Spears i wstrzeli się na czubki list przebojów. Z nieznanych przyczyn większość ludzi preferuje drobne blondynki, a nie łysych facetów. Nie każdy przecież lubi myśleć i odczuwać, śmiać się do łez i do łez wzruszać... Koncert na Przystanku Woodstock to nie pierwszy kontakt Piotrka z Woodstockiem, ale jednak po raz pierwszy był to dla Bukartyka występ ze swoim własnym repertuarem na Dużej Scenie! Pełen humoru, przyjaźni koncert! Niesamowity koncert, któremu nie przeszkodziło letnie urwanie chmury... Stwierdzić można nawet, że było to elementem tego specyficznego koncertu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×