30 lat "Zeszytów Literackich" - Gala

2012

Transmisja gali jubileuszowej zorganizowanej z okazji 30 - lecia kwartalnika "Zeszyty Literackie". To jedno z najbardziej zasłużonych pism kulturalnych w Polsce założone zostało w 1982 roku w Paryżu przez Barbarę Toruńczyk, która do dziś jest jego re

  • Czas trwania: 105 minut, Gatunek: Rozrywka

30 lat "Zeszytów Literackich" - Gala w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Artur Burchacki Scenariusz

Opis programu

ZwińRozwiń

Transmisja gali jubileuszowej zorganizowanej z okazji 30 - lecia kwartalnika "Zeszyty Literackie". To jedno z najbardziej zasłużonych pism kulturalnych w Polsce założone zostało w 1982 roku w Paryżu przez Barbarę Toruńczyk, która do dziś jest jego redaktorką naczelną.

Transmisja gali jubileuszowej zorganizowanej z okazji 30 - lecia kwartalnika "Zeszyty Literackie". To jedno z najbardziej zasłużonych pism kulturalnych w Polsce założone zostało w 1982 roku w Paryżu przez Barbarę Toruńczyk, która do dziś jest jego redaktorką naczelną. Na początku lat 90. redakcja przeniosła się do Warszawy. Przez cały czas istnienia "Zeszyty Literackie" pozostają pismem, które gromadzi najznakomitszych autorów m.in. Stanisława Barańczaka, Ewę Bieńkowską, Josifa Brodskiego, Wojciecha Karpińskiego, Ewę Kuryluk, Tomasa Venclovę, Adama Zagajewskiego, Józefa Czapskiego, Czesława Miłosza, Timothy Garton Asha, Zbigniewa Herberta, Leszka Kołakowskiego, Jana Kotta, Pawła Hertza. Jubileusz 30 - lecia jest okazją do spotkania w Teatrze Polskim w Warszawie z redaktorami pisma, jego współpracownikami i czytelnikami.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×