33. Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry

Kobieta, wino i śmiech - Irenie Kwiatkowskiej w 100. rocznicę urodzin, Polska 2012

Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry to festiwal gromadzący zarówno sławy kabaretowe, jak i młodych twórców, dla których zdobycie Grand Prix w konkursie może stać się przepustką do kariery.

 • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Kabaret i satyra

33. Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Jacek Mocny Scenografia

Opis programu

ZwińRozwiń

Roman Żurek z kabaretu Neo-Nówka wciela się w postać eleganckiego Pana Ą-Ę i prowadzi koncert pt. "Zamkowe spotkania z kabaretem". Publiczność nauczy się nowoczesnych zasad kabaretowego savoir-vivre'u, zarówno na scenie, jak i na widowni. Widzowie przypomną sobie najlepsze kabaretowe wzorce sprzed lat oraz usłyszą najgłupsze pytania zadawane satyrykom. Za przykłady konkretnych zachowań posłużą skecze, monologi i piosenki zaproszonych kabaretów.

Irena Kwiatkowska to jedna z najwybitniejszych aktorek w naszych powojennych dziejach. Była niedoścignionym wzorem dla wielu aktorek komediowych i artystek kabaretowych. 17 września 2012 roku przypadła setna rocznica jej urodzin, co uczczono specjalnym wydarzeniem scenicznym. Był to koncert, w którym zaprezentowały swoje umiejętności kobiety pracujące na scenie, estradzie i w kabarecie. W hołdzie mistrzyni. Artystki wykonały piosenki z repertuaru Ireny Kwiatkowskiej oraz autorskie prezentacje. Sama Irena Kwiatkowska również się w tym koncercie pojawiła, a to za sprawą materiałów archiwalnych TVP. Wejdzie w dialog z konferansjerami, równiez wielbicielami jej talentu, będzie puentować grane na scenie utwory.

Komentarze

Skomentuj
 • Agata (gość)

  jaki tytuł ma skecz neo-nówki o organizacji koncertu Madonny w Polsce?

  08.09.2012 23:08
 • robert (gość)

  u mnie trwało około 25 minut

  30.08.2012 12:02
 • MAREK (gość)

  Dlaczego tylko 10 min - to satyra !!!!!!!!!!!!!!!!!

  29.08.2012 21:48

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×